Artykuł sponsorowany Jak kupić używany ciągnik?

Jak kupić używany ciągnik?

Kupując używany ciągnik, można sporo zaoszczędzić, lecz jest to ryzykowna praktyka. Nie każdy sprzedawca jest rzetelny względem swoich klientów. Zdarza się, że sprzedawcy oferują maszyny rolnicze, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, a wszelkie wady wychodzą dopiero po zakupie. W jaki sposób kupować używane ciągniki, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Jak kupować?

Niestety, nie ma jednego skutecznego sposobu na zweryfikowanie, czy sprzedawca danego ciągnika jest fair względem kupującego. Jedyne, co możesz zrobić to sprawdzenie dokumentów oraz stanu prawnego. Sprzedawca powinien posiadać komplet dokumentów, które umożliwią rejestrację pojazdu. W przeciwnym razie jego użytkowanie będzie niemożliwe. Porównaj dokumenty przedstawione przez właściciela ciągnika z informacjami umieszczonymi na pojeździe – danymi na tabliczce znamionowej oraz numerami wybitymi na ramie. Jeśli obawiasz się, że ciągnik mógł być kradziony, możesz zweryfikować tę informację z pomocą policji. W przypadku ciągników pochodzących zza granicy historię pojazdu można sprawdzić dzięki specjalistycznym firmom, a koszt usługi jest nieduży, zwykle mieści się w przedziale od 100 do 300 złotych. To niewielki koszt w stosunku do ceny ciągników, a pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdyby okazało się, że pojazd został skradziony.

Zweryfikuj stan techniczny

Nie każdy rolnik jest doświadczonym mechanikiem, dlatego weryfikację stanu technicznego najlepiej powierzyć specjaliście. Zakupiłeś ciągnik bez sprawdzenia jego stanu technicznego? Nic straconego! Pamiętaj, że możesz odstąpić od umowy, jeśli pojazd ma jakiekolwiek ukryte wady, o których sprzedawca wiedział i nie poinformował nabywcy. Weryfikację warto powierzyć doświadczonej i odpowiednio wykwalifikowanej osobie. Mechanika specjalizującego się w naprawie i konserwacji maszyn rolniczych znajdziesz między innymi w przedsiębiorstwie Piotra Czajkowskiego, którego siedziba znajduje się w Probostwie Górnym.

Pamiętaj o konserwacji!

Awarie maszyn rolniczych mogą wystąpić w każdej chwili i nie zawsze jest to winą usterek ukrytych przez poprzedniego właściciela. W zdecydowanej większości przypadków, problemy z ciągnikiem wynikają z niego nieprawidłowego eksploatowania. Do maszyn rolniczych należy podchodzić z taką samą dbałością jak do luksusowych samochodów osobowych. To wcale nie żart! Regularne wymienianie i uzupełnianie płynów eksploatacyjnych oraz chronienie ciągnika przed szkodliwymi czynnikami środowiska mogą wydłużyć jego żywotność nawet o kilka lat!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas