Artykuł sponsorowany Jak działają zrobotyzowane stanowiska szlifierskie?

Jak działają zrobotyzowane stanowiska szlifierskie?

Zrobotyzowane stanowiska szlifierskie zrewolucjonizowały wiele gałęzi przemysłu, w których szlifowanie przez lata było wykonywane przez pracowników. Proces ten wymaga dużego doświadczenia i wysokiej dokładności, a nowoczesne maszyny do szlifowania pozwalają na produkcję powtarzalnych, wysokiej jakości elementów. Jakie są zalety tego typu urządzeń i jak działają?

Jak przebiega projektowanie automatycznych stanowisk szlifierskich?

Budowa i działanie zrobotyzowanych stanowisk szlifierskich nieco się różni, zależnie od oczekiwań danej firmy i zachodzących w niej procesów produkcyjnych. Planowanie tego typu inwestycji rozpoczyna się od analizy potrzeb Klienta i wykonania projektu maszyny. Następnie urządzenie jest produkowane, instalowanie, uruchamiane i testowane. Ostatnim etapem jest przeszkolenie pracowników z zakresu obsługi maszyny i zasad BHP.

Jak jest zbudowane zrobotyzowane stanowisko szlifierskie?

Stanowiska te znajdują się zazwyczaj w dźwiękoszczelnych kabinach. Urządzenia wyposażone są w głowice szlifierskie z taśmami ściernymi o różnej ziarnistości i kołami ściernymi, które stosowane są do obróbki wykańczającej. Nowoczesne modele mają ręczne systemy załadunku, szczotki do czyszczenia górnego oraz systemy odpylania, a także dostawki do szlifowania powierzchni płaskich. Podzespoły maszyn są zintegrowane z systemem i panelem sterowania. Usługi projektowania stanowisk szlifierskich oraz doboru odpowiedniego oprogramowania i narzędzi inżynierskich do obsługi maszyny oferuje np. firma ARM Robotics z Chorzowa.

Dlaczego warto inwestować w zrobotyzowane stanowiska szlifierskie?

Inwestycja w automatyczne stanowiska do szlifowania pozwala na wzrost zarówno wydajności zakładu produkcyjnego, jak i jego efektywności. Urządzenia te zapewniają wysoką precyzję wykonania nawet najbardziej wymagających projektów i zleceń, a także powtarzalność obrabianych elementów, co istotne jest w produkcji masowej. Ponadto, oferują dużą prędkość pracy, nawet do 200 m/s oraz dużą moc skrawania. Stanowiska szlifierskie wykorzystuje się najczęściej do obróbki elementów z metalu i tworzyw sztucznych. Mogą być to produkty o powierzchni stożkowej, walcowej, a także wypukłej i wklęsłej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas