Materiał Partnera Najpopularniejsze automaty outdoor. Przegląd rozwiązań

Najpopularniejsze automaty outdoor. Przegląd rozwiązań

Automaty z kawą czy przekąskami są tak popularne, że z pewnością każdy spotkał je w swoim miejscu pracy, w urzędzie czy w ośrodku zdrowia. Jednak urządzenia vendingowe są wykorzystywane nie tylko do sprzedaży napojów czy drobnych przekąsek. Ich możliwości zastosowania stają się coraz szersze, a przedsiębiorcy starają się umożliwić za pośrednictwem automatów outdoor dostęp do coraz bogatszego asortymentu produktów.

 

Zastosowanie automatów outdoor

 

Automatyzacja postępuje nie tylko w przypadku procesów produkcyjnych w dużych zakładach, ale dotyczy również życia codziennego. Z pewnością większość osób miała okazję kupować w automacie kawę czy drobne przekąski. Przedsiębiorcy idą jednak o krok dalej i starają się zaproponować bardzo szeroki asortyment produktów dostępny za pomocą urządzeń vendingowych.

 

Na ulicach miast można spotkać już samoobsługowe sklepy, w których zrobisz codzienne zakupy, wybierając na panelu dotykowym, co ma wpaść do twojego koszyka. Swego czasu niedowierzanie budziły zniczomaty ustawione w okolicach cmentarzy, w których, używając karty płatniczej, można było zaopatrzyć się w świece nagrobkowe. Jak wyjaśnia pracownik firmy VENDIM, można spodziewać się coraz większej liczby automatów outdoor, w których klienci znajdą różnego typu asortyment. Ideą sieci vendingowych jest dostarczanie odbiorcom takich produktów, jakich potrzebują oni w danej chwili. Dostęp do nich ma być jak najprostszy, a wybór produktów jak najszerszy.

 

Samoobsługowe sklepy, które zaczynają wprowadzać niektóre sieci handlowe, cieszą się dużą popularnością. Umożliwiają zrobienie zakupów o każdej porze dnia i nocy. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które pracują w nietypowych godzinach i nie mają możliwości wybrania się na zakupy w ciągu dnia. To także duża wygoda dla klientów, dla których uciążliwe jest wprowadzenie zakazu handlu w niedziele i święta.

 

Automaty usługowe

Automatyzacja sprzedaży to nie tylko maszyny z kawą i słodyczami oraz sklepy samoobsługowe, ale również urządzenia umożliwiające skorzystanie z niektórych usług. Dużą popularnością cieszą się szczególnie automaty outdoor  pozwalające na nadawanie i odbieranie przesyłek. Oferowaną przez nie wygodę i oszczędność czasu doceniło już duże grono konsumentów, tym bardziej że takie urządzenia znajdują się w wielu lokalizacjach i dostęp do nich jest bardzo powszechny.

 

Wiele osób korzysta również z samochodowych myjni samoobsługowych, w których można dokonywać płatności gotówką lub kartą płatniczą. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z usług dokładnie wtedy, kiedy się tego potrzebuje, bez ograniczeń czasowych.

Podziel się