Artykuł sponsorowany Jak działa technologia podciśnieniowa  w konstrukcjach przenośników przemysłowych?

Jak działa technologia podciśnieniowa w konstrukcjach przenośników przemysłowych?

Sprzętem, który jest coraz powszechniej wykorzystywany w halach produkcyjnych oraz różnego rodzaju magazynach jest przenośnik przemysłowy. Zastosowanie technologii podciśnieniowej nie tylko usprawnia proces składowania towarów, ale również zwiększa efektywność pracy całego przedsiębiorstwa. Przekonaj się, w jaki sposób działają podciśnieniowe przenośniki przemysłowe, a także dowiedz się, w jakich sytuacjach można je wykorzystywać.

Do czego służą przenośniki przemysłowe?

Przenośniki przemysłowe, zwane również manipulatorami, służą do przenoszenia towarów w tzw. trybie ciągłym. Dzięki ich unikatowej konstrukcji są w stanie przetransportować dany towar pod kątem lub w pionie. W zależności od modelu urządzenie może być wykorzystywane do przenoszenia ładunków wykonanych m.in. z gumy, teflonu, szkła, stali czy silikonu. Co więcej, często stosuje się je również do przestawiania wielkogabarytowych opakowań zbiorczych, a także gotowych produktów.

Na jakiej zasadzie działa przenośnik podciśnieniowy?

Zasada działania przenośnika podciśnieniowego jest nieskomplikowana. Konstruktorzy wykorzystali bowiem technologię próżniową, dzięki której możliwe jest wytworzenie dysproporcji pomiędzy ciśnieniem atmosferycznym a ciśnieniem panującym we wnętrzu urządzenia. Zważając na fakt, iż środowisko będzie dążyło do wyrównania tych różnic, wytworzy się podciśnienie. Oznacza to, że przenoszony towar będzie dosłownie „zasysany” w kierunku przenośnika podciśnieniowego.

W podobny sposób działa, chociażby popularny odkurzacz, który – wydawać by się mogło – wtłacza powietrze wraz z zanieczyszczeniami do swojego wnętrza. Jednak jak się okazuje, uruchomienie urządzenia powoduje wytworzenie energii, która z kolei generuje podciśnienie w zamkniętej przestrzeni.

Gdzie wykorzystuje się przenośniki przemysłowe?

Ze względu na to, że urządzenia te mają za zadanie wspomóc ręczne przenoszenie materiałów doskonale sprawdzą się w przemyśle metalurgicznym, spożywczym, chemicznym oraz farmaceutycznym.

Przenośniki podciśnieniowe są wykorzystywane do tzw. transportu bliskiego. Zostały skonstruowane w taki sposób, że jednorazowo mogą podnieść maksymalnie nawet 315 kg na wysokość 2,5 metra. Najczęściej stosuje się je do przenoszenia różnego rodzaju płyt, beczek, worków oraz kartonów. Jeśli chodzi o sposób sterowania, jest on bardzo intuicyjny, a pracę urządzenia cechuje wysoka dynamika oraz precyzja – podkreśla specjalista z firmy Id-Lifting z Długołęki k. Wrocławia.

W wielu przypadkach manipulatory podciśnieniowe stanowią doskonałą alternatywę dla wciągarek, suwnic, a nawet żurawi. Są nie tylko ergonomiczne, ale również łatwe w użytkowaniu. Ich wielofunkcyjność jest doceniana przez liczne grono przedsiębiorców, którzy wykorzystują tego typu sprzęt do przenoszenia, podnoszenia, obracania oraz pozycjonowania towarów. To sprawia, że przenośnik przemysłowy odciąża pracowników, a także usprawnia wszelkie prace w fabryce, magazynie oraz na placu budowy.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas