Artykuł sponsorowany Jak dokładnie wygląda montaż agregatów chłodniczych?

Jak dokładnie wygląda montaż agregatów chłodniczych?

Agregaty chłodnicze to urządzenia, które najczęściej stosowane są w sklepach, hurtowniach i magazynach. Do najpopularniejszych można zaliczyć szafy chłodnicze, zamrażarki, ogromne komory chłodni oraz wiele innych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup odpowiedniego do naszych potrzeb urządzenia, należy dokładnie zapoznać się z jego wszystkimi parametrami technicznymi.

Instalacja urządzenia

Obecnie praktycznie każde urządzenie chłodzące zostało przygotowane w taki sposób, aby jego instalacja oraz ewentualny demontaż przebiegały bardzo sprawnie i bez problemów. Najczęściej w celu łączenia elementów wykorzystuje się skręcane połączenia, jednak nie jest to jedyna możliwość. Specjaliści z firmy Mrozon F.H.U. Chłodnictwo transportowe Grzegorz Biegański wskazują, że sposób montażu uzależniony jest również od rodzaju, typu i wielkości wybranego przez nas urządzenia. Przed rozpoczęciem wszelkich prac należy sprawdzić, czy zapewniono odpowiednią ilość miejsca. Montaż agregatów chłodniczych może być znacznie utrudniony, jeżeli brak będzie określonej ilości przestrzeni. Niezbędne jest rozplanowanie całej sieci, a dokładniej rurociągów oraz elektrycznych przewodów. Dobrym rozwiązaniem jest narysowanie ich na ścianach. Jak widać, instalacja chłodniczych agregatów to nie lada wyzwanie.

Pierwsze uruchomienie

W momencie, gdy nasze urządzenie zostanie poprawnie zamocowane, należy rozważyć jego uruchomienie. Największe problemy mogą pojawić się w przypadku przygotowania wody lodowej, gdyż nie obejdzie się bez odpowietrzania instalacji. Montaż agregatów chłodniczych wymaga sprawdzenia, czy zawory spustowe na wymiennikach są otwarte. W tym przypadku niezbędne będzie ich dokręcenie i wlanie odpowiedniej ilości glikolu. W wyniku tych działań ewentualnie zalegająca w nich woda wymiesza się oraz nie będzie podlegała procesom zamarzania. Montaż agregatów chłodniczych następnie wymaga podłączenia zasilania oraz uruchomienia obiegowych pomp i różnego rodzaju niezbędnych zaworów. To naprawdę ważne, gdyż podpięcie zasilania może okazać się niewystarczające. Istnieją sytuację, gdzie tego typu urządzenia podłącza się jedynie z obecności wykwalifikowanej osoby. Również etap uruchomienia agregatów chłodniczych nie należy do najprostszych i wymaga posiadania dużej ilości wiedzy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas