Artykuł sponsorowany Jak dbać o czystość na hali przemysłowej?

Jak dbać o czystość na hali przemysłowej?

Park maszynowy generuje zanieczyszczenia stałe i lotne, które trzeba usuwać. Część z nich osiada na urządzeniach, konsolach sterowniczych oraz podłodze. Inne unoszą się w powietrzu i mogą zagrażać pracownikom. Tymczasem utrzymanie czystości w bezpośrednim stopniu wpływa na bezpieczeństwo podczas pracy i efektywność realizowanych zadań. To również klucz do bezawaryjnej pracy urządzeń. Jak zadbać o czystość w hali przemysłowej? Sprawdź to!

Urządzenia do usuwania punktowego i oczyszczania powietrza

Spawanie, obróbka powierzchniowa, cięcie, czy inne sposoby przygotowywania produktu nieodłączenie związane są z generowaniem zanieczyszczeń. Dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłowy system usuwania oparów, pyłów, dymów czy mgły olejowej z przestrzeni przemysłowej. Do tego celu mogą służyć np. odciągi pyłów montowane na halach produkcyjnych. Można je zainstalować punktowo przy stanowisku pracy lub stworzyć system filtrowentylacji obecny w większej przestrzeni zakładowej. To pozwoli na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń lotnych, które po ochłodzeniu mogłyby opadać na maszyny i pracowników, zmniejszając komfort i bezpieczeństwo pracy. Kluczowe w kontekście ich funkcjonowania jest zastosowanie odpowiednich filtrów separujących, które są dopasowane do rodzaju zanieczyszczeń generowanych w miejscu pracy.

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń w zakładzie pracy

W halach przemysłowych oprócz systemów filtrujących czy odciągowych kluczowe znaczenie mają też odkurzacze przemysłowe. Mogą występować w formie stacjonarnej jako całe systemy usuwania odpadków. Wykorzystuje się również modele mobilne do oczyszczania stanowisk pracy, gdy maszyna jest akurat obsługiwana. Warto stworzyć dopasowany do oczekiwań zakładu system usuwania zanieczyszczeń, który bazuje na wydajnych urządzeniach np. widocznych w ofercie firmy PSG Systems. Nie można też zapomnieć o regularnym sprzątaniu swojego stanowiska pracy i całej powierzchni użytkowej. Procedury usuwania zanieczyszczeń muszą być stworzone tak, by nie przeszkadzać innym pracownikom podczas ich pracy, a jednocześnie zapewniać im jak najwyższy poziom higieny. To wpłynie na podniesienie wydajności i bezpieczeństwa każdego pracownika.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas