Artykuł sponsorowany Instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych

Instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych

Coraz częściej ekologiczne rozwiązania wdrażane są nie tylko do domów jednorodzinnych, ale też obiektów przemysłowych. Obecnie instalacje fotowoltaiczne czy pompy ciepła z powodzeniem montuje się również na gospodarstwach rolnych. Nierzadko mają one spore zapotrzebowanie na energię – zarówno elektryczną, jak i cieplną. Czy fotowoltaika w tym wypadku będzie właściwym sposobem na oszczędności?

Jaki rodzaj instalacji fotowoltaicznej jest dobry dla gospodarstw rolnych?

Moc układu fotowoltaiki dla każdego inwestora obliczony powinien być indywidualnie. Wykonawca po konsultacjach z klientem przedstawia kompleksowy projekt, w którym zawarte są rodzaje rekomendowanych modułów i innych podzespołów instalacji. W taki sposób działa firma Dom-Serwis, która zapewnia pełne wsparcie również dla gospodarstw rolnych w zakresie przygotowania układów fotowoltaicznych. Przeważnie przy tego typu zastosowaniach dostępna jest spora przestrzeń użytkowa na posesji. Warto to wykorzystać i zdecydować się na ziemną instalację fotowoltaiczną.

Równie efektywna będzie też ta umieszczona na dachach obiektów inwentarskich, których na gospodarstwach rolnych nie brakuje. Panele muszą być wytrzymałe i samoczyszczące – dobrze jest zwrócić na to uwagę przy ich wyborze. Nie bez znaczenia są też kwestie dofinansowania takiej inwestycji. Dla rolników przysługują obecnie specjalne programy wsparcia, które pozwalają zredukować koszty zainstalowania fotowoltaiki na gospodarstwie. Należy jednak przed jej zakupem sprawdzić możliwości w tym zakresie.

Jakie są zalety fotowoltaiki na gospodarstwach rolnych?

Właściwe utrzymanie oraz efektywna eksploatacja wielu budynków inwentarskich, maszyn i urządzeń w dużej mierze uzależnione jest od dostępności energii elektrycznej. W momencie, gdy dostawca z różnych przyczyn nie będzie w stanie zapewnić rolnikowi prądu, ten narażony jest na ogromne straty. Taki problem nie występuje przy instalacji fotowoltaicznej. Daje ona bowiem na gospodarstwie rolnym niezależność energetyczną. Przynosi również zamierzone oszczędności i dzięki dofinansowaniom szybko się zwraca.

Dzięki fotowoltaice na gospodarstwie rolnym jego właściciel nie musi się przejmować wzrostem cen prądu. Sam produkuje bowiem energię elektryczną w ilościach umożliwiających zasilenie wszystkich maszyn i urządzeń w budynkach inwentarskich. Z tego względu montaż instalacji fotowoltaicznej w takim miejscu zdecydowanie się opłaca. Ważne jest jednak, by wszystkie kwestie związane z wykonaniem takiego ekologicznego układu powierzyć profesjonalistom zajmującym się fotowoltaiką.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas