Artykuł sponsorowany Ile czasu z reguły zajmują relokacje przemysłowe?

Ile czasu z reguły zajmują relokacje przemysłowe?

Relokacje maszyn przemysłowych to przedsięwzięcia bardzo skomplikowane logistycznie. Trudność ta wynika głównie z wielkości i ciężaru przenoszonych urządzeń. Transfer ładunków wielkogabarytowych to ogromne wyzwanie wymagające dokładnego przygotowania. W tym artykule dowiesz się, ile zazwyczaj trwa relokacja maszyn przemysłowych i co wpływa na czas trwania takiej relokacji!

Ile trwa relokacja przemysłowa?

Relokacje maszyn wielkogabarytowych to złożony i wieloetapowy proces, który wymaga przygotowania precyzyjnego projektu relokacji. Projekt ten jest przygotowywany przez profesjonalną firmę na podstawie potrzeb kontrahenta, indywidualnych wymagań sprzętowych oraz warunków, jakie panują w przestrzeni, do której sprzęt ma być przeniesiony. Relokacja przemysłowa to z jednej strony czynność, które nie lubi pośpiechu, natomiast z drugiej strony zleceniodawcom zależy na tym, aby przewożone maszyny jak najszybciej powróciły do pracy, gdyż każda godzina opóźnienia wiąże się ze stratami finansowymi.

Jak zauważa ekspert z firmy INTER-TECH: dokładny projekt relokacji powinien określić, ile czasu zajmie to przedsięwzięcie, w jaki sposób należy je przeprowadzić, jaki sprzęt wykorzystać, a także ilu pracowników wyznaczyć do tego zadania. Ważne jest także zaplanowanie trasy przejazdu – transport powinien odbywać się możliwie najkrótszą trasą.

Cały proces wymaga dobrej organizacji, zaplanowania każdego etapu i ostrożności. Warto zauważyć, że drogowy transport maszyn przemysłowych z wykorzystaniem pojazdów cechuje się dużą prędkością przejazdu oraz brakiem konieczności przeładowywania ładunku w trakcie przewozu, co wpływa na szybkość realizacji zlecenia.

Co wpływa na czas trwania relokacji przemysłowych?

Wpływ na czas trwania relokacji ma bardzo wiele czynników, z których najważniejszym są same maszyny, tzn. ich wielkość, ciężar i stopień skomplikowania konstrukcji, który decyduje o tym, jak długo potrwa ich demontaż i ponowny montaż. Załadunek, transport i rozładunek delikatnych części może potrwać nieco dłużej. Co więcej, im maszyny są większe, tym więcej sprzętu i środków transportu trzeba użyć, aby móc je bezpiecznie przetransportować.

Na czas trwania relokacji maszyn ogromny wpływ ma także przeznaczony na nie budżet. Więcej pracowników, sprzętu i pojazdów oznacza dużo szybszą pracę, szczególnie gdy maszyn jest wiele i trzeba kilkakrotnie powtarzać trasę. Sama odległość pomiędzy punktem startowym a miejscem docelowym ma bardzo duże znaczenie i wpływa na czas relokacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas