Artykuł sponsorowany Frezowanie i toczenie – czym charakteryzują się takie metody obróbki? Met-Pol Obróbka Metali

Frezowanie i toczenie – czym charakteryzują się takie metody obróbki? Met-Pol Obróbka Metali

Obróbka skrawaniem jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w zakresie stworzenia detali o pożądanym kształcie i rozmiarach. W tym celu wykorzystuje się najczęściej maszyny konwencjonalne, ale też nowoczesne, które sterowane są automatycznie. W ramach obróbki skrawaniem realizuje się m.in. frezowanie i toczenie oferowane przez Met-Pol Obróbka Metali – czym dokładnie się charakteryzują?

Idealne gwinty i koła zębate

Frezowanie jest zatem jednym z najważniejszych elementów obróbki skrawaniem. Do jego wykonania niezbędne jest jednak wykorzystanie nowoczesnej, funkcjonalnej frezarki, która pozwoli na obróbkę powierzchni płaskich i kształtowych w pożądany sposób. Możliwości danej maszyny pozwalają na przygotowanie określonej ilości detali. Zależą one m.in. od wrzecion narzędziowych zamontowanych w frezarce. W renomowanych zakładach znaleźć można nie tylko jednowrzecionowe frezarki, ale też takie, które wykorzystują wiele wrzecion.

Frezowanie pozwala na precyzyjne stworzenie wielu detali. Do najpopularniejszych należą koła zębate, które muszą być przygotowane niezwykle dokładnie – poszczególne elementy nachodzą na siebie, zapewniając właściwą pracę maszyn i urządzeń. Z tego względu frezowanie warto zlecić profesjonalistom, takim jak np. firma Met-Pol Obróbka Metali. Zajmuje się ona również przygotowywaniem gwintów, które są kolejnym już detalem poddawanym obróbce wiórowej właśnie na frezarce. Oprócz frezowania specjaliści proponują także toczenie – czym się charakteryzuje?

Profesjonalna tokarka

Obróbka powierzchni obrotowych wewnętrznych lub zewnętrznych to inaczej toczenie, które także jest jednym z najważniejszych elementów obróbki skrawaniem. W tym wypadku dotyczy ona detali w kształcie brył obrotowych, chociaż szerokie możliwości renomowanych zakładów zajmujących się obróbką wiórową pozwalają także na przygotowanie innych przedmiotów. W tokarkach instalowany jest wysokiej jakości nóż tokarski, którym w trakcie obracania detalu realizuje się skrawanie umożliwiające uzyskanie pożądanego kształtu. Warto zwrócić uwagę na zakłady, które proponują tzw. obróbkę CNC.

Sterowanie automatyczne tokarki to spory komfort, który zapewnia także niezwykle wysoką precyzję w obróbce skrawaniem. Dzięki temu powstałe elementy charakteryzują się sporą powtarzalnością, co jest ważne w przypadku np. części mechanicznych do silników czy urządzeń. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie zleceń w zakresie frezowania i toczenia specjalistom z odpowiednim parkiem maszynowym i doświadczeniem, którzy będą w stanie przygotować detale dopasowane do potrzeb i wymogów klienta.

Co oferuje Met-Pol?

Met-Pol Obróbka Metali to firma specjalizująca się w obróbce metali, oferująca usługi frezowania i toczenia. Firma może pochwalić się nowoczesnym sprzętem oraz wykwalifikowanym zespołem pracowników, którzy są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom. Przedsiębiorstwo oferuje wiele usług z zakresu obróbki metali, m.in. toczenie na tokarkach CNC, frezowanie na frezarkach CNC, a także gięcie, spawanie i szlifowanie. Firma świadczy także usługi cięcia piłą taśmową AMADA do szer. 250 mm z dokładnością do 0,5 mm.

Met-Pol Obróbka Metali realizuje projekty dla klientów z różnych branż, takich jak przemysł motoryzacyjny, obrabiarki, elektrotechnika czy przemysł spożywczy. Wszystkie produkty są dokładnie sprawdzane przed dostarczeniem do klienta, co gwarantuje ich wysoką jakość i niezawodność. 

Opracowanie:

Met-Pol Obróbka Metali

Zielonka , Ossowska 41c

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas