Artykuł sponsorowany  Firma MAG-BAR – specjaliści od recyklingu tworzyw sztucznych

Firma MAG-BAR – specjaliści od recyklingu tworzyw sztucznych

Firma MAG-BAR z siedzibą w Kąkolewie działa na rynku od 2005 roku. Specjalizuje się w skupie oraz recyklingu tworzyw sztucznych zgodnie z regulacjami unijnymi. Przedsiębiorstwo współpracuje z klientami z całej Polski. Wśród nich znajdują się zarówno podmioty gospodarcze, jak i osoby prywatne. Jakie tworzywa sztuczne przyjmuje firma MAG-BAR? Jak je przetwarza?

Skup i transport tworzyw sztucznych w ofercie firmy MAG-BAR

Wspomniane wyżej przedsiębiorstwo przyjmuje wiele różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Skupuje plastikowe odpady poprodukcyjne, pudełka, opakowania, meble oraz obudowy sprzętów AGD. Warto dodać, że firma MAG-BAR dysponuje flotą pojazdów, które są przystosowane do przewozu odpadów z tworzyw sztucznych. Na życzenie klienta przedsiębiorstwo może zorganizować odbiór i transport tego rodzaju surowców z miejsca wskazanego przez przekazującego. Firma MAG-BAR specjalizuje się w recyklingu:

  • polietylenu,

  • polipropylenu,

  • polichlorku winylu,

  • politlenku metylanu,

  • polioksymetylenu,

  • poli(tereftalanu etylenu),

  • polimetakrylanu metylu,

  • poliamidu,

  • poliwęglanu,

  • tworzywa akrylonitryl butadien styren,

  • folii PE-HD, HDPE- PE-LD, LDPE, LLDPE.

Działalność omawianego przedsiębiorstwa przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez redukcję ilości plastikowych odpadów w otoczeniu. Ponadto dzięki recyklingowi tworzyw sztucznych oszczędza się wodę i energię elektryczną, które są niezbędne do produkcji plastików od podstaw.

Jak przetwarza się plastikowe odpady?

Firma MAG-BAR może się pochwalić nowoczesnym zapleczem technologicznym, które umożliwia recykling tworzyw sztucznych na szeroką skalę. Proces ich przetwarzania rozpoczyna się od starannej segregacji na poszczególne gatunki materiałów. Następnie odpady plastikowe są oczyszczane i mielone w specjalnych młynach. Uzyskany w ten sposób przemiał trafia do wytłaczarek, gdzie zamieniany jest w regranulat. Pojedyncza granulka z tworzywa sztucznego ma wielkość 3-4 mm.

Taki regranulat sprzedawany jest firmom, które zajmują się produkcją przedmiotów z tworzyw sztucznych. Specjaliści topią go i formują np. w plastikowe donice, meble ogrodowe czy osłonki kabli. Zastosowanie regranulatu z tworzyw sztucznych ma wiele korzyści. Przede wszystkim minimalizuje potrzebę wytwarzania zupełnie nowych plastików, co prowadzi do ograniczenia ilości tworzyw sztucznych na rynku. Ważne jest też to, że firma MAG-BAR daje drugie życie przedmiotom, które w innym wypadku trafiłyby na wysypisko, rozkładając się tam przez setki lat i zanieczyszczając środowisko.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas