Artykuł sponsorowany  Eksperci z Zakładu Ślusarskiego Henryka Karcza potwierdzają fakty i obalają mity w zakresie spawania aluminiom, cięcia stali nierdzewnej, hartowanej oraz innych metali

Eksperci z Zakładu Ślusarskiego Henryka Karcza potwierdzają fakty i obalają mity w zakresie spawania aluminiom, cięcia stali nierdzewnej, hartowanej oraz innych metali

Na temat spawania, szlifowania, polerowania, toczenia, frezowania oraz innych form obróbki metali krąży wiele teorii. Czy cięcie strumieniem wody jest możliwe? Jakie metody poleca się do spawania stali nierdzewnej? Z mitami postanowili się rozprawić eksperci z gdańskiego Zakładu Ślusarskiego Henryka Karcza. Sprawdź, co specjaliści mają do powiedzenia w zakresie cięcia i spawania stali oraz innych materiałów.

Cięcie wodą jest możliwe – prawda

Świat idzie naprzód. Nieustannie powstają technologie, dzięki którym coś, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe, obecnie jest wykorzystywane na co dzień. Przykładem może być właśnie cięcie strumieniem wody. Proces ten bazuje na poddawaniu cieczy ekstremalnie wysokiemu ciśnieniu, w wyniku czego w niezwykle precyzyjny sposób można przecinać różnego rodzaju materiały, zarówno miękkie, na przykład tworzywa sztuczne, guma czy drewno, jak i te niezwykle twarde – stal hartowaną, szkło, kamień, ceramikę, a nawet tytan. Co więcej, dzięki temu, że cięcie przebiega na zimno, metodę tę można stosować w przypadku tych surowców, których nie da się obrabiać na gorąco, jak choćby szkło.

Technika waterjet ma wiele zalet. Do najważniejszych zaliczyć można wysokie prędkości cięcia, niewielką szczelinę w surowcu, precyzję obróbki, a także fakt, że brzegi materiału się nie odkształcają, a uzyskane krawędzie nie mają ani zadziorów, ani odprysków. Są zupełnie gładkie. Wszystko to przekłada się na wygenerowanie znacznych oszczędności w procesie produkcji.

– wylicza ekspert z Zakładu Ślusarskiego Henryk Karcz w Gdańsku, świadczącego usługi w zakresie między innymi cięcia profili, walcowania rur, frezowania cnc, a także spawania metali oraz cięcia wodą.

W spawaniu stali nierdzewnej sprawdzają się metody MIG i TIG – prawda

Mianem nierdzewnych określa się te rodzaje stali, które pozostają odporne na korozję. Aby uzyskać taką funkcję, zawartość chromu w stopie musi przekraczać 11%. Jest to bowiem pierwiastek, który po wejściu w reakcję z tlenem tworzy na powierzchni stali warstwę tlenku chromowego. Do stopu można również dodać molibden praz nikiel.

Aby móc z powodzeniem zespawać ze sobą elementy stali nierdzewnej, należy znać rodzaj stopu. W przeciwnym razie można naruszyć struktury materiału, co będzie skutkowało utratą przez stop swoich właściwości. Rodzajów spawania jest kilka, między innymi MAG, LBW, SAW, PAW, FCAW, MMA, TIG i MIG. W przypadku stali nierdzewnej najczęściej stosuje się dwie ostatnie metody.

– informuje ekspert z gdańskiego Zakładu Ślusarskiego Henryk Karcz, zajmującego się różnego typu obróbką metali, zarówno na zimno, jak i na ciepło. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań wszystkie zlecenia realizowane są sprawnie, a ponadto z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal, co przekłada się na wyłącznie pozytywne opinie zadowolonych klientów.

Opracowanie:

Henryk Karcz Zakład ślusarski

Gdańsk , Kartuska 377

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas