Artykuł sponsorowany EKO-REK podpowiada: jak należy utylizować odpady poprodukcyjne?

EKO-REK podpowiada: jak należy utylizować odpady poprodukcyjne?

Oprócz danego wyrobu w procesach produkcyjnych, które mają miejsce w różnego rodzaju fabrykach, powstają również duże ilości odpadów. Bardzo często zdarza się, iż śmieci te nie są przyjazne środowisku naturalnemu, a właściciele firm muszą przestrzegać pewnych norm dotyczących gospodarowania odpadami. Dowiedzmy się, czym są odpady poprodukcyjne oraz w jaki sposób należy je utylizować.

Czym są odpady poprodukcyjne?

Definiując pokrótce zagadnienie, jakim są odpady poprodukcyjne, należy przede wszystkim wspomnieć o tym, iż są to powstałe w różnorodnych procesach produkcyjnych resztki, które nie będą miały dalszego zastosowania. Za tego rodzaju odpady uznaje się również wszystko to, do utylizacji czego zobowiązują nas aktualne przepisy prawa. Wśród przykładowych rodzajów wymieniamy, chociażby takie produkty jak środki ochrony roślin, produkty farmaceutyczne czy różnego rodzaju resztki chemiczne i mineralne. Mowa tu również o pozostałościach z tworzyw sztucznych, a także tekstyliach i metalach.

O czym należy pamiętać przy utylizacji odpadów poprodukcyjnych?

Przepisy określające, czym są odpady poprodukcyjne, dotyczą również spraw związanych z ich utylizacją. Proces ten należy oczywiście zlecić odpowiedniej firmie takiej jak EKO-REK z Dąbrowy Górniczej, której właścicielem jest Mirosław Bajor. Pamiętajmy jednak, że poza samym usunięciem odpadów, przedsiębiorców czeka jeszcze kilka niezwykle istotnych zagadnień, których należy ściśle przestrzegać. Pierwszym z nich jest obowiązkowe prowadzenie ewidencji odpadów. Oprócz tego przy przekazaniu śmieci poprodukcyjnych do utylizacji odpowiedniemu podmiotowi należy także złożyć podpis pod tak zwaną kartą przekazania odpadów.

EKO-REK specjalizuje się w ochronie środowiska poprzez kompleksowe usługi obejmujące odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów, zarówno niebezpiecznych, jak i pozostałych. Firma posiada własny sprzęt transportowy spełniający wymagania międzynarodowych przepisów ADR. EKO-REK działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi i ustawą o gospodarce odpadami, a swoim partnerom zapewnia profesjonalną i rzetelną obsługę, dzięki czemu jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym wymaganiom.

Dlaczego utylizacja odpadów poprodukcyjnych jest tak istotna?

Tak jak wspomnieliśmy już nieco wcześniej, odpady poprodukcyjne to kategoria bardzo często obejmująca niezbyt przyjazne naszemu środowisku naturalnemu elementy. Jest to także poniekąd jeden z najważniejszych powodów, dla których należy poddawać je odpowiedniej utylizacji. Oprócz tego odpady tego typu mogą także mieć bardzo zły wpływ na stan naszego zdrowia, ponieważ często znajdują się w nich różnego rodzaju toksyczne związki. Jak wiadomo, odpady poprodukcyjne nie nadają się też do dalszego użytku, jednakże firmy specjalizujące się w ich usuwaniu mogą poddać niektóre z nich (np. tworzywa sztuczne) recyklingowi, a co za tym idzie umożliwić ich ponowne wykorzystanie w innych procesach.

Opracowanie:

P.W. EKO-REK Mirosław Bajor - Utylizacja odpadów

Dąbrowa Górnicza , Konarskiego 11

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas