Materiał Partnera Dzianiny do produkcji papieru ściernego i rzepów

Dzianiny do produkcji papieru ściernego i rzepów

Dzianiny to rodzaj wyrobów wytwarzanych z włókien techniką odmienną niż w przypadku tkanin. O ile tkanie polega na splataniu wątku i osnowy, czyli dwóch nitek, to w przypadku dzianin wykorzystuje się wyłącznie jedną nitkę, która jest formowana i zaplatana w kształcie oczek. Dzięki temu uzyskuje się miękkie i elastyczne materiały o szerokim zastosowaniu. Na rynku oferowane są obecnie różne typy dzianin, posiadające inne cechy charakterystyczne. Jakich dzianin można użyć do produkcji papieru ściernego i rzepów?

Rodzaje dzianin

Dzianiny to pojęcie niezwykle szerokie, odnoszące się do materiałów wytwarzanych z włókna, do których produkcji wykorzystuje się jedną nić, tworzącą osnowę. Podstawowy typ dzianin to materiały odzieżowe, wykorzystywane do produkcji ubrań. Zaliczamy do nich przede wszystkim miękkie i elastyczne dzianiny dresowe, z których wykonuje się odzież sportową, a także dzianiny poliestrowe, które znakomicie sprawdzają się przy produkcji koszulek lub spodenek.

Ważną kategorię dzianin stanowi także welur. Dzianina welurowa jest niezwykle miękka i delikatna w dotyku, a przy tym mocno rozciągliwa oraz wytrzymała. Wyróżnia ją elegancki wygląd, który zbliżony jest do aksamitu. Z tego powodu welur ma wiele zastosowań, wykorzystuje się go zarówno do produkcji materiałów odzieżowych, jak również obiciowych i dekoracyjnych. Dzianiny welurowe znajdują zastosowanie przy produkcji ubrań, zabawek, dekoracji wnętrz oraz mebli. Obecnie producenci oferują również welur techniczny, stosowany do produkcji papieru ściernego i rzepów.

Dzianiny techniczne

Spośród innych rodzajów dzianin na szczególną uwagę zasługują dzianiny ażurowe, czyli przewiewne materiały do produkcji odzieży oraz podszewek, dzianiny podszewkowe, wykorzystywane na podszewki spódnic i sukienek oraz dzianiny techniczne, znajdujące zastosowanie w branżach technicznych, do produkcji papieru ściernego oraz rzepów.

Jak wskazuje ekspert z Zakładu Produkcji Dzianin LUXPOL – BISObecnie w ofercie wielu producentów dzianin znajduje się szeroki asortyment weluru technicznego przeznaczonego do produkcji papieru ściernego oraz rzepów o wysokiej przyczepności. Wybierając dzianinę techniczną warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej jakość, którą potwierdzają certyfikaty oraz spełniane światowe normy z zakresu produkcji dzianin technicznych. Dzianina taka powinna przede wszystkim charakteryzować się bardzo wysoką odpornością na podwyższoną temperaturę oraz na ścieranie.

Dzianiny to materiały niezwykle uniwersalne, mające wiele odmian różniących się pomiędzy sobą właściwościami, a co za tym idzie także zastosowaniem. Tekstylia znajdują zastosowanie w wielu branżach, nie tylko odzieżowej. Obecnie wytwarza się z nich między innymi materiały tapicerskie, dekoracyjne, techniczne, medyczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas