Materiał Partnera Do czego wykorzystywane są woreczki foliowe z klejem?

Do czego wykorzystywane są woreczki foliowe z klejem?

Woreczki foliowe z klejem znajdują zastosowanie podczas pakowania i przechowywania różnego rodzaju towarów i przedmiotów. Na ogół produkuje się je z folii typu LDPE albo HDPE. I choć wiele osób twierdzi, że powinno się ograniczyć użytkowanie produktów foliowych, całkowite ich wyeliminowanie chyba nie jest możliwe. Małe, ale pojemne woreczki używa się w domach, firmach i gospodarstwach.

Jak powstają woreczki foliowe z klejem?

Produkcja folii bazuje na polimerze etenu, czyli substancji, bez której nie powstanie choćby najmniejsze foliowe opakowanie. Co jednak istotne w zależności od obróbki materiału, wytwarzane są folie różnego typu.

Bardzo popularne są folie LDPE i HDPE. Zazwyczaj to właśnie je stosuje się w przemyśle.  Pierwszy rodzaj produkuje się z materiału miękkiego, który przepuszcza zapachy i gazy, ale powstrzymuje przedostawanie się pary wodnej. Torebka wykonana z folii LDPE jest twarda, przezroczysta i odporna na uszkodzenia. Jednocześnie jest też giętka i elastyczna. Nie szkodzą jej nawet wysokie temperatury. 

Nasze przedsiębiorstwo oferuje wysokojakościowe woreczki foliowe z klejem, które wykonujemy z folii PP, CPP albo LDPE. Proponujemy produkty w różnych grubościach, które wedle życzenia klienta wyposażamy w dodatkowe elementy. W przypadku poręcznych woreczków z klejem, na klapce umieszczamy dwustronny pasek z nałożonym klejem i warstwą ochronną – mówi przedstawiciel firmy MIFOL.

Co zyskasz, zamawiając serię toreb i woreczków foliowych z klejem? Takie rozwiązanie eliminuje konieczność używania zgrzewarki. Poza tym wykonane z folii LDPE torebki są estetyczne i w porównaniu do innych modeli opakowań – o wiele lepiej się prezentują.  Można pakować do nich lekkie ubrania, a nawet cięższe zabawki czy buty. Wszystko zostanie odpowiednio zabezpieczone.

Woreczki foliowe z klejem i ich zastosowanie

Zastosowanie woreczków foliowych z klejem jest tak szerokie, że nie sposób wymienić wszystkich przykładów ich użycia. W produktach, które mają dodatkowe zabezpieczenia, można schować cenne, wartościowe przedmioty – na przykład pierścionki, naszyjniki, bransoletki albo monety kolekcjonerskie. Nie ma możliwości, by z nich wypadły.

Poza tym, do woreczków foliowych z klejem chowa się żywność, nawet tą w drobnej postaci – bakalie, orzechy, cukierki, słodycze. W gastronomii tego typu produktów używa się też do przechowywana lodu. Z kolei w warsztatach foliowe torebki służą do gromadzenia śrubek, uszczelek i niektórych, mniejszych narzędzi. Jak widać, ich zastosowanie jest naprawdę szerokie!

 

Podziel się