Materiał Partnera Dlaczego woreczki foliowe są tak bardzo popularne?

Dlaczego woreczki foliowe są tak bardzo popularne?

Nie da się ukryć, że torebki foliowe to jedne z najpopularniejszych, o ile nie najchętniej wykorzystywanych, opakowań. Każdego dnia wiele osób na świecie z nich korzysta. Tak naprawdę sprawdzają się one we wszystkich branżach przemysłowych, aczkolwiek najczęściej mamy z nimi do czynienia w przemyśle spożywczym, gdzie służą nam do przenoszenia produktów żywnościowych znajdujących się luzem. Mimo że na co dzień nie zastanawiamy się nad ich fenomenem, warto pomyśleć o tym, co stoi za popularnością torebek foliowych.

Jakie są główne zalety woreczków foliowych?

Torebki foliowe mają wiele zalet i zastosowań. Przede wszystkim wpływ na ich popularność ma to, że są one odporne na różnego typu uszkodzenia. Oczywiście ten parametr zależy od tego, z jakiego konkretnie materiału została wyprodukowana dana torebka. Producenci woreczków foliowych z przedsiębiorstwa Termoplastyka z Tychów w województwie śląskim do produkcji opakowań foliowych wykorzystują następujące materiały:

  • folie LDPE,
  • folie HDPE,
  • folie PP.

Worki foliowe z wymienionych powyżej materiałów mogą mieć dowolne wymiary oraz grubość, a do tego można je zadrukować nawet w czterech barwach, zgodnie z zamówieniem klienta. Dodatkowo foliówki mogą wyróżniać się zakładkami bocznymi, dennymi, a także możliwością wklejania taśmy zamykającej. Wracając do ich parametrów, torebki foliowe mogą wytrzymać niekiedy bardzo duże obciążenia, dlatego chętnie korzystamy z nich na zakupach. Następna zaleta opakowań z folii to możliwość łatwego odizolowania produktów od środowiska zewnętrznego. Dzięki woreczkom foliowym można uchronić przedmioty przed działaniem wiatru, deszczu czy wilgoci.

Co jeszcze wpływa na popularność worków foliowych?

Niewątpliwą zaletą woreczków z folii jest to, że dają one możliwość zobaczenia, co znajduje się w środku opakowania. Dzięki temu klient bez trudu może zobaczyć, jak prezentuje się dany towar. Pod tym względem opakowania foliowe są zdecydowanie lepsze od tych wykonanych z papieru. To jednak nie koniec zalet foliówek. Kolejną jest ich niewielka własna masa, która ma duże znaczenie na ogólny łańcuch sprzedażowy. Im mniejsza masa, tym niższe koszty transportu, co odgrywa istotną rolę w hurtowej sprzedaży.

Ostatnim aspektem, który ma ogromny wpływ na popularność woreczków foliowych, jest to, że można je wykorzystywać wielokrotnie. Torebki foliowe są trwałe, dlatego ich kilkukrotne zabieranie ze sobą np. na zakupy jest czymś normalnym. Takie rozwiązanie często okazuje się dla nas dużo tańsze, ponieważ worki foliowe są dużo tańsze od opakowań innego typu. Przykładem worków, które można stosować wiele razy, są foliowe opakowania strunowe, które zostały wyposażone w dodatkowe zamknięcie. Jak widać, opakowania z folii wyróżniają się wieloma rozmaitymi zaletami i to właśnie one najbardziej wpływają na ich popularność i szerokie wykorzystywanie ich w wielu branżach.

Opracowanie:

Termoplastyka sp. z o.o.

Tychy , Glinczańska 9

Podziel się