Materiał Partnera Dlaczego warto postawić na wykrojniki płaskie tworzone laserowo?

Dlaczego warto postawić na wykrojniki płaskie tworzone laserowo?

Wykrojniki wykorzystywane do sztancowania, bigowania czy innych czynności pozwalających na przygotowanie opakowań z tektury, muszą być przygotowane precyzyjnie. Daje to możliwość powtarzalnego tworzenia pudełek o jednakowym kształcie. Wykrojniki płaskie można wykonać na wiele sposobów, jednak rozwiązaniem zapewniającym najwyższą dokładność jest zastosowanie wiązki laserowej do ich produkcji.

Technologia laserowa – szybkość i precyzja

Trwałe wykrojniki płaskie, za pomocą których sztancuje się tekturę, muszą zapewniać doskonałe odwzorowanie konkretnego kształtu. Do ich produkcji stosuje się zatem m.in. laser, którego pulsacyjna wiązka tworzy płaszczyznę według założonego wzoru. Osiąga się w ten sposób pożądaną dokładność wykrojników i możliwość uzyskania wymaganej powtarzalności przy przygotowywaniu opakowań tekturowych. To jeden z głównych atutów wykrojników płaskich wykonanych w nowoczesnej technologii laserowej.

Pod uwagę należy wziąć też czas realizacji takich płaszczyzn. Przełożenie cyfrowego projektu na fizyczny wykrojnik płaski nie trwa długo. Dzięki temu nawet w sytuacjach, gdy konieczne jest szybkie wykonanie opakowań, firmy takie jak Laser Line gwarantują dostarczenie w wyznaczonym czasie wykrojników płaskich do sztancowania i nie tylko. Warto przy tym zauważyć, że płaszczyzny tworzone laserowo są niezwykle solidnym wyrobem do wycinania kształtów w tekturze i nie tylko. Dlaczego jeszcze dobrze jest wybrać wykrojniki płaskie produkowane w takiej właśnie technologii?

Nowoczesny sprzęt, czyli wycinarki do wykrojników

Wykrojniki tworzone laserowo wymagają odpowiedniego parku maszynowego. Powinien on składać się z wydajnej wycinarki, która współpracuje z oprogramowaniem CAD/CAM. Ważna jest też powierzchnia stołu roboczego. Warto postawić na firmę, która jest w stanie wykonać wykrojniki płaskie nawet o sporych rozmiarach, z użyciem których tworzy się skomplikowane opakowania z tektury, ale nie tylko. Laser pozwala zachować precyzję odwzorowania kształtu zarówno w przypadku małych, jak i dużych wykrojników.

Dzięki technologii laserowej w krótkim czasie przygotowuje się zatem niezwykle dokładne wykrojniki płaskie. Są one gotowe do sztancowania, bigowania czy perforacji różnych materiałów, głównie tektury. Zdecydowanie warto postawić właśnie na taką metodę, która pozwoli na wyprodukowanie wykrojników płaskich do wszelkiego typu maszyn sztancujących. Płaszczyzny z ostrzami wykonane z należytą precyzją sprawdzą się przy obróbce nie tylko tektury, ale też folii z PCV, papieru czy nawet skóry.

Opracowanie:

Laser Line

Łódź , Nowe Sady 4

Podziel się