Materiał Partnera Czym wyróżniają się simmeringi marki NAK?

Czym wyróżniają się simmeringi marki NAK?

Simmeringi to specjalne rodzaje uszczelnień, które stosuje się przy elementach obrotowych pracujących w specyficznym środowisku. Mowa o olejach, smarach, wodzie lub też paliwie, co powoduje, iż uszczelki muszą wytrzymywać między innymi ciśnienie do 0,1 MPa oraz nie mogą ulegać procesom rozwarstwiania, pęcznienia czy też starzenia strukturalnego. Simmeringi zapewniają gwarancję pracy bez obawy o uszkodzenie, a zawdzięcza się to ich budowie. Tworzone są one w postaci gumowych pierścieni dodatkowo usztywnionych metalową wkładką. Gdzie kupić można zaś wysokiej klasy simmeringi? Różne ich rodzaje proponuje firma WALOR, która szczególnie poleca uszczelnienia marki NAK.

Czym wyróżniają się simmeringi NAK?

Simmeringi marki NAK mają potwierdzoną wysoką skuteczność w uszczelnianiu wirujących części maszyn. Zabezpieczają one zatem przed wydostaniem się na zewnątrz różnego rodzaju gazowe lub ciekłe substancje robocze: smary, oleje, gazy techniczne. Służą one też ochronie określonych podzespołów maszyn przed dostaniem się do ich wnętrza szkodliwych zanieczyszczeń. Dlaczego to właśnie na simmeringi producenta NAK warto jednak zwrócić szczególną uwagę?

Specjaliści z firmy WALOR zdradzają, iż produkty te cechują się niebywale wysokimi parametrami użytkowymi. Sprawdzają się w bardzo ciężkich warunkach roboczych i nie ulegają szybkiemu uszkodzeniu. Pamiętać jednak należy o doborze odpowiednich modeli simmeringów NAK. Jak tłumaczy jeden z doradców z hurtowni WALOR:

Dobór właściwego simmeringu, a szczególnie właściwego materiału uszczelnienia zależy od rodzaju uszczelnianego medium i jego temperatur, a także od prędkości obwodowej wału, obciążenia ciśnieniowego oraz spowodowanego tarciem wzrostu temperatury.

Zastosowanie simmeringów marki NAK

Jak podaje dystrybutor WALOR, simmeringi NAK przede wszystkim stosuje się do uszczelniania wirujących części maszyn. Mogą to być zarówno urządzenia przemysłu lekkiego i ciężkiego, jak i sprzęty codziennego użytku. Producent NAK zadbał również o to, by docierać ze swoją ofertą do branży transportowej. Gdzie zatem warto wykorzystać simmeringi tej marki?

Firma WALOR sprzedaje wyroby producenta NAK klientom z branży motoryzacyjnej. Mogą oni zamontować simmeringi w piastach, skrzyniach biegów, silnikach, wałkach rozrządów, pompach olejowych, a także w wałach. Dotyczy to nie tylko samochodów, ale też ciągników i maszyn rolniczych, gdzie simmeringi NAK szczególnie warto zastosować w układach napędowych silników elektrycznych.

Ponadto hurtownia techniczna WALOR obsługuje cykliczne dostawy dotyczące uszczelnień dla firm produkujących i serwisujących urządzenia AGD. Simmeringi idealnie sprawdzają się bowiem w pralkach czy zmywarkach. Można je również z powodzeniem zastosować w różnego rodzaju sprzętach i maszynach branży spożywczej. Marka NAK posiada atesty pozwalającego na wykorzystanie jej simmeringów właśnie w sektorze gastronomicznym i w przetwórstwie żywności.

Simmeringi NAK, czyli wysoka jakości i atrakcyjna cena

Simmeringi NAK wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, co potwierdzają liczne testy oraz tysiące zadowolonych użytkowników na całym świecie. Produkty te spełniają również restrykcyjne normy PN-EN oraz są bardzo tanie. Hurtownia techniczna WALOR oferuje atrakcyjne ceny zarówno przy detalicznych zamówieniach, jak i tych hurtowych. Na liczne rabaty liczyć zaś mogą klienci, którzy zdecydują się na stałą współpracę oraz cykliczne dostawy. Prócz simmeringów NAK kupić mogą również łożyska, pasy napędowe, obejmy, krzyżaki, łańcuchy oraz wiele innych artykułów przemysłowych.

 

Opracowanie:

Walor Hurtownia techniczna

Kolbuszowa , Handlowa 3

Podziel się