Artykuł sponsorowany Czym się różni spawanie metodą MIG od MMA!

Czym się różni spawanie metodą MIG od MMA!

Mówiąc o różnicach pomiędzy metodą MIG i MMA w spawaniu w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę elektrody. Tutaj jest ich bowiem najwięcej, widnieją one jednak również w samej technice spawania. Dziś porozmawiamy o tych dwóch metodach, a także podpowiemy, która z nich może okazać się nieco lepsza i dlaczego. Zapraszamy więc do przeczytania tego artykułu!

MIG – najpopularniejszy wybór wśród spawaczy

Nie da się ukryć, że spawanie MIG jest najpopularniejszą formą stosowaną w spawalnictwie. To stosunkowo prosta, przede wszystkim jedna z tańszych metod, co z pewnością determinuje jej wybór. Podczas spawania tym sposobem długość elektrody pozostaje dokładnie taka sama przez cały czas, również odległość elementu spawanego od uchwytu jest niezmieniona. W przypadku MIG/MAG dochodzi do wytworzenia się łuku w osłonie gazów ochronnych w postaci obojętnego chemicznie argonu lub aktywnego dwutlenku węgla. Łuk ten znajduje się pomiędzy głowicą a materiałem. Dlaczego stosuje się gaz osłonowy? Z jednego podstawowego powodu, podczas spawania metodą MIG tlen ma zostać wyparty przez gaz, co przekłada się na brak utleniania się łuku.

Metoda ta ma bardzo szerokie zastosowanie, jest chętnie wybierana z kilku powodów. Przede wszystkim zapewnia efektywność i uniwersalność, przy czym jej skuteczność stoi na wysokim poziomie. Warto podkreślić, że jednocześnie koszty spawania MIG/MAG są stosunkowo niskie. Oczywiście nie oznacza to jednak, że atrakcyjne, czy korzystne cenowo. Sposób, jak każdy inny wymaga niemałej wiedzy i sporych umiejętności, jeśli więc spoina ma zostać wykonana precyzyjnie, cena usługi z pewnością będzie wyższa.

Na czym polega spawanie metodą MMA? Czym różni się od MIG?

Jak to jednak wygląda w przypadku spawania MMA, które jak się okazuje, jest jednym z najstarszych i najbardziej uniwersalnych sposobów łączenia metali? Tutaj wykorzystuje się elektrodę otuloną, która sprawia, że pomiędzy nią a spawanym materiałem wytwarzany jest łuk elektryczny. Ten po kontakcie z materiałem topi elektrodę, a krople stopionego metalu lądują na elemencie spawanym. Po zastygnięciu tworzą nierozerwalną konstrukcję, odporną na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych, czy otoczenia. Jaka jest główna różnica pomiędzy metodą MIG oferowaną między innymi przez firmę VisionSteel a sposobem MMA? W tym drugim przypadku elektroda podczas spawania ulega skróceniu, to przekłada się na konieczność ciągłego przesuwania uchwytu elektrody w kierunku elementu spawanego. Co ciekawe, nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, o czym przekonują profesjonaliści. Konieczna jest do tego specjalistyczna wiedza spawacza, jego umiejętności, a także nieoceniona precyzja.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas