Materiał Partnera Czym różni się chemia profesjonalna od gospodarczej?

Czym różni się chemia profesjonalna od gospodarczej?

Chemia profesjonalna, jak sama nazwa wskazuje, jest użytkowana głównie przez specjalistów, a więc m.in. przez firmy sprzątające lub osoby zajmujące się utrzymywaniem porządku w ramach umowy z pracodawcą. Zazwyczaj produkuje się ją w wyższych stężeniach niż zwykłe środki czystości. Istnieje ku temu kilka ważnych powodów. Jakich? Zapraszamy do lektury.

Dużo ludzi to dużo sprzątania

Po pierwsze, firmy sprzątające obsługują zazwyczaj miejsca intensywnie użytkowane,  a więc np. siłownie, restauracje, urzędy czy placówki edukacyjne. W takich wnętrzach każdego dnia pracuje lub pojawia się wiele osób, a w związku z tym zabrudzenia, z którymi mamy tam do czynienia, są bardziej problematyczne i jest ich więcej, aniżeli w naszych prywatnych domach lub mieszkaniach. Chemia o wysokim stężeniu pozwala pozbyć się ich szybciej i łatwiej, a jednocześnie zazwyczaj pozostawia możliwość większego rozcieńczenia detergentu z wodą i użycia takiej mieszanki do usunięcia prostszych zabrudzeń.Co za dużo to niezdrowo

Po drugie, stężenie takich artykułów chemicznych może być większe, ponieważ firmy sprzątające są zobowiązane do przeszkolenia swoich pracowników z metod ich użytkowania. Istnieje ryzyko, że gdyby takie środki pojawiły się na rynku ogólnodostępnym, mogłyby wyrządzić ludziom krzywdę. Polacy są bowiem przyzwyczajeni do dość swobodnego dozowania środków czystości, a to w przypadku chemii profesjonalnej może być bardzo niebezpieczne.

Więcej na ten temat opowiada nam przedstawiciel hurtowni Merkury, która zajmuje się m.in. sprzedażą i wysyłką środków utrzymania czystości oraz akcesoriów do sprzątania.

Niewłaściwe użytkowanie chemii profesjonalnej, a więc takiej o wysokim stężeniu, a często też zupełnie innych substancjach aktywnych, może mieć bardzo poważne skutki. Nierzadkie są poparzenia skóry oraz zniszczenia powierzchni, którą staraliśmy się wyczyścić. Warto o tym pamiętać i zawsze stosować się do zaleceń producentów. Niemniej jednak chemia profesjonalna jest oczywiście wielkim ułatwieniem w pracy osób zajmujących się zawodowo sprzątaniem. Ma nie tylko czyścić, ale i dezynfekować.

Profesjonalne artykuły dla profesjonalistów

Chemia profesjonalna może być bardzo dobrym, praktycznym i oszczędnym wyborem dla osób, które odpowiadają za utrzymanie czystości na dużych i intensywnie użytkowanych powierzchniach. Takie artykuły mogą w widoczny sposób ułatwić życie pracownikom firm sprzątających czy po prostu osób, które zatrudniamy do utrzymywania porządku, ale tylko pod warunkiem, że wyjaśnimy im, jak właściwie z takich produktów korzystać.

Warto pamiętać, że dzięki profesjonalnym środkom czystości możemy zajmować się naszymi obiektami w sposób o wiele wydajniejszy. Pracownicy sprzątają szybciej i dokładniej, a my nie toniemy w zalewie tysięcy płynów w małych buteleczkach. Istotny może być też fakt, że chemia profesjonalna jest mniej uniwersalna. W jej ofercie znajdziemy więcej produktów przygotowanych specjalnie do radzenia sobie z konkretnymi typami zabrudzeń, a to w wielu sytuacjach bywa nieocenione.

Opracowanie:

Merkury

Gdynia , Pucka 28

Podziel się