Artykuł sponsorowany Czy każdy ślimak możemy poddać procesowi regeneracji?

Czy każdy ślimak możemy poddać procesowi regeneracji?

Ślimaki układów plastyfikujących maszyn wykorzystywanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych w trakcie eksploatacji ulegają technologicznemu, naturalnemu zużyciu, co prowadzi do obniżenia wydajności procesu produkcyjnego. Nie oznacza to jednak, że zużyty ślimak trzeba wymieniać na część fabrycznie nową. Znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest poddanie ślimaka procesowi regeneracji.

Nowoczesne metody regeneracji ślimaków zapewniają pełne przywrócenie ich pierwotnych parametrów, a niejednokrotnie zwiększają odporność na ścieranie, a zatem wydłużają żywotność elementów. Użycie regenerowanych części układu plastyfikującego skutkuje poprawą jego właściwości przetwórczych, co przekłada się na zwiększenie wydajności maszyn oraz poprawę jakości wytwarzanych produktów. Jednak czy każdy ślimak można poddać regeneracji?

Jakie ślimaki można regenerować?

Profesjonalne zakłady specjalizujące się w naprawach części układów plastyfikujących wtryskarek i wytłaczarek, są w stanie dobrać właściwą technologię regeneracji do każdego ślimaka. Za przykład niech posłuży nam firma ELS Poland sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

W ofercie wspomnianego przedsiębiorstwa znajdziemy m.in. usługi z zakresu regeneracji i modyfikacji geometrii ślimaków do wtryskarek i wytłaczarek wykorzystywanych w przetwórstwie gumy i tworzyw sztucznych, również tych z dodatkami w postaci włókna szklanego, kredy, talku, pigmentów itd. Firma zajmuje się m.in. regeneracją i modyfikacją geometrii:

  • ślimaków i końcówek do wytłaczarek producentów Alpha marathon, Akma, Amut, Battenfeld – Cincinnati, Breyer, Bellaform, Buhler, Bausano, Bandera, Cincinnati Milacron, Carugil, Crown, Coperion, Davis – Standard, Dekuma, Erema, Eagle, Esde, Ematik GmbH, Extrudex, Golfetto Sangati, ICMA San Giorgio, Krauss Maffei Berstorff, Komax, Kuhne Group, Leistritz, MAS, Mplast, Polystar, Reifenhauser, Rajoo, Schule, SML, Tecnomatic, Theysohn extrusion, Toshiba Machine, Xinda, Zhongji machinery, Zeppelin
  • ślimaków i zaworów zwrotnych do wtryskarek producentów Arburg, Billion, Borche, Battenfeld, BMB, Demag Ergotech, Dr. Boy, Desma, Engel, Fanuc, Ferromatic Milacron, HAITIAN, Husky, Italtech, JSW, Jaco, Maplan, Negri Bossi, Netstal, Sumitomo, Sipa, STORK Plastics Machinery, Wittmann Battenfeld.

Rodzaje regenerowanych ślimaków

Wiemy już, że regeneracji poddaje się ślimaki układów plastyfikujących właściwie wszystkich maszyn przetwórstwa tworzyw sztucznych, jakie wykorzystywane są obecnie w Polsce. Jednak czy naprawdę każdy rodzaj ślimaka poddaje się takiemu procesowi?

W warsztatach ELS Poland regenerowane są ślimaki do wtryskarek, wytłaczarek oraz ślimaki transportowe do dozowników wykonane z różnych materiałów. Do naprawy można oddać ślimaki azotowane, bimetaliczne, hartowane, chromowane, segmentowe, a nawet te z powłoką PVD; ślimaki jedno- i dwuzwojowe, barierowe oraz ze strefą mieszającą lub odgazowującą.

Podsumowując, regeneracji możemy poddać każdy ślimak nawet o najbardziej skomplikowanej geometrii i przeznaczony do pracy z najbardziej wyspecjalizowanymi maszynami. Warunkiem realizacji takiego przedsięwzięcia jest współpraca z profesjonalnym, doświadczonym warsztatem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas