Materiał Partnera Co zrobić z drewnem po rozbiórce?

Co zrobić z drewnem po rozbiórce?

Rozebrałeś starą szopę i na Twojej posesji zalega masa niepotrzebnego drewna? Czy wiesz, że możesz je sprzedać i zyskać odrobinę dodatkowej gotówki? Jest to doskonały sposób na uprzątnięcie posesji – zapłata za stare deski jest dobrą motywacją! Gdzie warto sprzedawać drewno – na skupie, czy może w Internecie? Kiedy należy zawieźć drewno do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?

Skorzystaj z usług skupu!

Skup drewna to najlepsze rozwiązanie, aby uzyskać zapłatę adekwatną do jego jakości. Niestety, skupy nie przyjmują drewna, które jest zgniłe lub wyjątkowo mocno zarobaczone, gdyż nie nadaje się ono do dalszego wykorzystania. Jeśli jednak posiadane przez Ciebie drewniane odpady nie są w tragicznym stanie, warto spytać przedstawiciela skupu, czy byłby zainteresowany ich kupnem. Jednym ze skupów, które oferują również rozbiórkę drewnianych konstrukcji, jest przedsiębiorstwo Silvva. Skupy drewna to bezpieczne i szybkie rozwiązanie. Nie trzeba szukać indywidualnych kupców, co może trwać wiele dni, a nawet tygodni.

Czy warto sprzedawać w Internecie?

Sprzedaż drewna w Internecie to metoda dla osób, które mają silne nerwy. Trzeba liczyć się  z tym, że potencjalni nabywcy będą zadawać dziesiątki niepotrzebnych pytań, zabierać Twój cenny czas, a koniec końców – w ostatniej chwili mogą zrezygnować z zakupu i nie pojawić się po odbiór drewna. Sprzedaż przez Internet to wcale nie tanie łatwe zadanie. Każdy, kto miał okazję wystawiać przedmioty na portalach społecznościowych lub serwisach ogłoszeniowych doskonale wie, że można spotkać się z wieloma niemiłymi komentarzami od osób, które nawet nie są zainteresowane kupnem danego artykułu. Oczywiście sprzedaż internetowa to zawsze jakieś rozwiązanie, ale jeśli masz w swojej okolicy skup drewna – lepiej załatwić to szybko, bezpiecznie i bez nerwów.

Kiedy pozostaje PSZOK?

PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów) pozostaje wtedy, kiedy nie ma szans na jego sprzedaż – drewno jest mocno zniszczone (np. przegniłe, spróchniałe lub zarobaczone) i nie nadaje się do dalszego wykorzystania. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie wywozić drewna do lasu! Wiele osób myśli, że skoro jest to naturalny surowiec, można bez obaw wyrzucić go w lesie lub na polu. Taka praktyka nie tylko psuje krajobraz, ale bywa niebezpieczna dla przyrody, drewno może zawierać gwoździe oraz różnego rodzaju substancje chemiczne, które były do niego dodawane w czasie obróbki. PSZOK przyjmuje wszystkie odpadki, dzięki czemu nie musisz kombinować i korzystać z nielegalnych sposobów ich utylizacji.

Opracowanie:

Silvva Sylwester Jarosz

Godziszów Trzeci 66

Podziel się