Artykuł sponsorowany Cięcie laserowe – precyzja, uniwersalizm i błyskawiczność

Cięcie laserowe – precyzja, uniwersalizm i błyskawiczność

Cięcie laserowe to technologia, która wyróżnia się niesamowitą wydajnością, precyzyjnością oraz błyskawicznością. Wpływa to na jakość poddawanych obróbce produktów, a także na znacznie zoptymalizowany proces wykonawczy. Nic dziwnego, że dzisiaj nie tylko duże firmy posiadają specjalistyczne automaty CNC do cięcia laserowego. Wielokrotnie wyposażone są w nie pracownie metaloplastyczne, świadczące outsourcingowe usługi!

Rodzaje cięcia laserowego

Cięcie laserowe można podzielić według wielu kategorii. Jedna podstawowa z nich dotyczy metody całego procesu obróbki. Wyróżnia się zatem: cięcie metodą spalania, gdzie materiał ogrzewa się do temperatury zapłonu, a następnie spala się w strumieniu czystego tlenu; cięcie metodą stapiania, przy której materiał ogrzewany jest w wiązce lasera do temperatury topienia i jest usuwany ze szczeliny cięcia przez strumień gazu pod wysokim ciśnieniem; a także cięcie metodą sublimacji, dla tworzyw, które nie przechodzą procesu topienia, ale bezpośrednio zamieniają się z ciała stałego na gazowy. Wybór jednej z tych technik, opiera się zaś na dokładnej analizie materiałoznawczej. Wszystkie trzy są bowiem równie skuteczne, szybkie oraz precyzyjne.

Jeśli chodzi zaś o rodzaje cięcia laserowego ze względu na środowisko gazu procesowego i rezonatorowego, warto wiedzieć, że najpopularniejszą technologią jest cięcie laserem CO2. Istotnym parametrem przy jego doborze jest również tzw. czystość gazu. Dla CO2, powinna być to wartość około 4,5!



Szerokie zastosowanie i wysoka wydajność

Cięcie laserowe przede wszystkim wyróżnia się precyzją, która między innymi eliminuje konieczność wykonywania dodatkowych procesów wykańczania danych produktów. Krawędzi wielokrotnie nie trzeba zatem szlifować. Wszystko to przy niezwykle szybkim czasie operacyjnym, sprzyjającym między innymi seryjnej i dokładnej produkcji. Nic zatem dziwnego, że cięcie laserowe wykorzystywane jest w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, górniczym, maszynowym, budowlanym, czy energetycznym. Laser bez problemu radzi sobie ze stalą, aluminium, metalami nieżelaznymi, tworzywami sztucznymi, szkłem, czy z różnymi rodzajami tkanin. W wersji outsourcingowych usług świadczonych przez pracownie metaloplastyczne, najczęściej cięcie laserowe potrzebne jest do obróbki stali węglowej, kwasoodpornej oraz aluminium. Szerokie działania dla małych, średnich i dużych firm, podejmuje się m.in. ekipa JURO TECH, wyposażona w najnowocześniejszą branżową technologię. Każdy zamówiony detal lub wyrób seryjny, wcześniej jest szczegółowo projektowany w środowisku CAM/CAD. Niekiedy firma podejmuje się również działań tworzenie prototypów! 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas