Materiał Partnera Cechy dobrej jakości mat wejściowych

Cechy dobrej jakości mat wejściowych

Czy wiesz, że aż do 80% zabrudzeń – które znajdują się wewnątrz budynku – wnosimy sami? Nie da się ukryć, że korytarz to najbardziej zanieczyszczona powierzchnia. Nie bez powodu mówi się również o tym, jak ważne jest dobre pierwsze wrażenie. Gdy zapraszamy gości i już od wejścia prezentujemy im brudne posadzki, z pewnością stwarzamy zły wizerunek. Jak go zmienić? To proste, wystarczy zainwestować w matę wejściową!

Cel stosowania

Wnoszone przez nas zanieczyszczenia, jak piasek czy błoto, przyczyniają się do uszkodzenia posadzki i powodują, że podłogi są przez to śliskie i zarazem niebezpieczne. Zastosowanie dobrej jakości mat wejściowych pomoże zatrzymać ilość wnoszonego brudu aż do 85%. Ponadto wydłuży okres eksploatacji podłóg, zmniejszając ich zużycie. Istotny jest również fakt, że położenie mat w korytarzu pozwoli na obniżenie kosztów sprzątania, ponieważ zanieczyszczenia zostaną już przy wejściu i nie będą przenoszone na dalszą część powierzchni. Maty zmniejszają ryzyko poślizgnięcia, dzięki czemu zwiększamy bezpieczeństwo swoje i gości. Poza tym mata dobrej jakości jest łatwa w czyszczeniu, więc zachowamy jej doskonały wygląd na dłużej i przyczynimy się do poprawy widoku estetycznego danego pomieszczenia.

Prawidłowy dobór

Maty powinny znajdować się bezpośrednio przy drzwiach prowadzących na zewnątrz budynku. Dobieramy je ze względu na poziom natężenia ruchu w obszarze wejściowym. Istotne jest zwrócenie uwagi na to, jaką mają chłonność wody, wytrzymałość, a także zdolność do wchłaniania brudu. Warto w tym celu skorzystać z usług specjalistów, którzy zaproponują nam optymalne rozwiązanie. Jak dodaje przedstawiciel firmy BKF Warszawa: Wybierając nas stawiasz na profesjonalną obsługę: nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt i skompletują akcesoria, które zapewnią komfort pracy, sprzęt najlepszych marek – współpracujemy jedynie z zaufanymi producentami urządzeń czyszczących i akcesoriów, przez co możemy ręczyć za jakość oferowanych rozwiązań, sprawną dostawę – zamówione produkty szybko znajdą się w Twojej firmie.

Aby prawidłowo dobrać typ maty, warto podzielić powierzchnię wejścia na 3 strefy:

  • strefa 1 (od zewnątrz) – najwięcej zabrudzeń gruboziarnistych; podstawową funkcją maty powinno być szorowanie.
  • Strefa 2 – wychwytuje brud drobniejszy; funkcją maty powinno być zatrzymywanie wilgoci.
  • Strefa 3 – kończy proces osuszania.

Szerokość mat wejściowych powinna być większa od szerokości drzwi co najmniej o 20%. 

Podziel się