Materiał Partnera Agregat prądotwórczy czy prąd budowlany

Agregat prądotwórczy czy prąd budowlany

Planujesz budowę domu lub innej nieruchomości? Na plac budowy koniecznie musisz w jakiś sposób dostarczyć prąd, który jest niezbędny podczas wykonywania wielu czynności. Bez prądu sprzęt budowlany nie będzie działać, a możliwość skorzystania z prądu jest bardzo potrzebna, aby prace szły sprawnie. Co lepiej wybrać na plac budowy - agregat prądotwórczy czy prąd budowlany?

Prąd budowlany i agregat - jakie są plusy i minusy tych rozwiązań?

Jak mówi nam ekspert z firmy Grawel Agregaty Prądotwórcze Wiesław Pospiech, agregat z pewnością jest wyborem szybszym, pewnym i bez zbędnych formalności. Jeśli chcemy na plac budowy podłączyć prąd budowlany, to musimy przygotować się na szereg formalności, a w oddalonych od sieci elektrycznej miejscach może okazać się, że na takie przyłączę będzie trzeba czekać… nawet kilkanaście miesięcy! Zwykle jednak czas wykonania przyłącza na czas budowy zajmuję kilka tygodni do kilku miesięcy. Wcześniej czy później oczywiście trzeba i tak wykonać wszystkie formalności związane z przyłączeniem prądu, bo będzie on finalnie potrzebny w domu, jednak kiedy wybieramy agregat prądotwórczy, to po prostu nie musimy czekać aż zakład energetyczny odpowie na nasze pismo.

Można od razu poprosić o wykonanie przyłącza stałego, które po zakończeniu jego używania nie zostanie zdemontowane, zamiast wykonywać przyłącze na czas budowy i potem jeszcze raz przechodzić przez formalności. Na czas budowy można korzystać z agregatu prądotwórczego.

Dlaczego warto postawić na agregat na budowie?

Agregat jest doskonałym sposobem na to, aby na plac budowy dostarczyć energię elektryczną. Po pierwsze - można go kupić, ale jest też wiele firmy, które specjalizują się w wynajmowaniu agregatów prądotwórczych. Zakup dobrej klasy urządzenia byłby mocno obciążający dla budżetu budowy, ale kiedy mowa o wynajmie, koszty są bardzo niskie w przeliczeniu na dzień korzystania z agregatu, a im dłuższy czas najmu, tym mniej płacimy.

Firmy zajmujące się wynajmem urządzeń typu agregaty prądotwórcze w swojej ofercie mają urządzenia o różnej mocy, dzięki temu można dobrać rozmiar i moc agregatu do potrzeb budowy. Największą zaletą agregatów jest jednak ich mobilność i możliwość wykorzystania wszędzie tam, gdzie nie ma szans na normalne podłączenie prądu. Co prawda do agregatu należy regularnie dostarczać paliwo, ale jest to bez porównania wygodniejsze od przeprowadzania skomplikowanych prac mających na celu wykonanie podłącza energii elektrycznej. Jak widać - generator prądu to świetny wybór w sytuacji, kiedy musimy przeprowadzić budowę domu!

Opracowanie:

Podziel się