Materiał Partnera Szybki skup nieruchomości w całym kraju – czy to możliwe?

Szybki skup nieruchomości w całym kraju – czy to możliwe?

Niezależnie od tego, czy chodzi o małe i stare mieszkanie z łazienkami z lat 70., czy o szukanie atrakcyjnej lokalizacji na kolejny wynajem jednorodzinny, są firmy, które zajmują się szybkim skupem nieruchomości w całym kraju, w celu inwestycji w nieruchomości, zanim jeszcze trafią one na główny rynek.

Sprzedawca, który musi się nagle zmienić miejsce zamieszkania lub którego dom wymaga poważnej remontu może rozważać możliwość skontaktowania się ze skupem nieruchomości. Ponieważ firmy te zazwyczaj kupują domy „tak jak są” i mają rezerwy, aby płacić od razu całość gotówką, dzięki czemu mogą pomóc sprzedawcom w szybkim i mniej kłopotliwym przeprowadzeniu się, niż mieliby podczas wystawiania nieruchomości na sprzedaż.

Kto korzysta ze skupu nieruchomości?

Niektórzy sprzedawcy mogą zdecydować się na współpracę z firmą, która zajmuje się szybkim skupem nieruchomości w całym kraju, ponieważ ich dom wymaga dużo prac remontowych, zanim będą mogli rozważyć jego wystawienie na sprzedaż. Może dach powinien zostać wymieniony lub naprawiony, okna są nieszczelne, a może całe to miejsce jest po prostu wizualnie nieatrakcyjne

Nie wszyscy sprzedawcy mają czas lub budżet na gruntowne remonty niezbędne do prawidłowego wystawienia domu na sprzedaż i to jest w normalnie. Ponadto niektórzy sprzedawcy nienawidzą idei powtarzających się pokazów domów i chcą łatwego i szybkiego rozwiązania. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla takich osób jest skorzystanie ze skupu nieruchomości w całym kraju.

Jak działa szybki skup nieruchomości w całym kraju?

Chociaż proces ten różni się w zależności od konkretnego skupu nieruchomości, etapy sprzedaży domu firmie zajmującej się skupem nieruchomości zazwyczaj przebiegają podobnie:

 • Decyzja: właściciel nieruchomości decyduje, że tradycyjna droga sprzedaży nie jest dla niego. Być może jego dom wymaga dużo pracy lub nie ma czasu czekać na sprzedaż domu na tradycyjnym rynku.

 • Kontakt: sprzedawca kontaktuje się ze skupem nieruchomości w całym kraju, który kupuje domy w okolicy i podaje podstawowe informacje na temat swojej nieruchomości.

 • Oferta wstępna: na tym etapie niektóre firmy zajmujące się skupem nieruchomości przedstawią ofertę wstępną, która może ulec zmianie po wycenie domu.

 • Ocena: Firma dokonuje wyceny nieruchomości.

 • Ostateczna oferta: Skup nieruchomości składa stałą ofertę, którą sprzedawca może zaakceptować lub odrzucić. Większość firm zajmujących się szybkim skupem nieruchomości w całym kraju nie będzie negocjować ceny, więc oferta jest scenariuszem typu ,,zaakceptuj lub odrzuć”.

 • Zamknięcie: Jeśli zaakceptujesz ofertę, ty i firma podpiszecie umowę i rozpocznie się finalizacja.

 • Płatność: Sprzedawca szybko otrzymuje płatność, zwykle w ciągu siedmiu dni do kilku tygodni.

Zalety ze skupu nieruchomości

Istnieją różne niuanse w sposobie działania firm, które zajmują się szybkim skupem nieruchomości w całym kraju, ale generalnie wszystkie mają tę samą prostą obietnicę: nie trzeba czekać, aż potencjalny kupujący zapewni sobie finanse na zakup domu. Model biznesowy ma wiele zalet dla sprzedawców:

 • Brak oczekiwania

Proces jest szybki — w rzeczywistości w przypadku niektórych skupów nieruchomości wystarczy wpisać swój adres online i otrzymać natychmiastową ofertę w ciągu kilku minut. Jeśli masz napięty harmonogram, musisz jak najszybciej się przeprowadzić lub szybko potrzebujesz gotówki, takie tempo może być dużym plusem.

 • Brak prowizji od nieruchomości

W przypadku tradycyjnych transakcji dotyczących nieruchomości sprzedający opłacają rachunek za swoich agentów i dodatkowych pracowników, co zwykle zmniejsza o kilka procent ostateczną cenę sprzedaży. Większość ofert skupu nieruchomości w całym kraju nie wiąże się z prowizją agenta. Mogą jednak obowiązywać inne opłaty, dlatego ważne jest, aby przeczytać dokładnie umowę.

 • Brak dodatkowych kosztów remontowych

Wielu sprzedających inwestuje dodatkowe pieniądze w swój dom przed wystawieniem go na sprzedaż, w nadziei na przyciągnięcie wyższej ceny. Może to obejmować drobne naprawy, większe modernizacje, aby nieruchomość wyglądała idealnie. Kiedy sprzedajesz swój dom firmie, która zajmuje się szybkim skupem nieruchomości w całym kraju, nie ma takiej potrzeby.

 • Powodzenie transakcji

Jeśli sprzedajesz osobie fizycznej, istnieje wiele scenariuszy, w których sprzedaż może się nie wydarzyć. Być może potencjalni kupujący zdecydują się wycofać, gdy inspekcja domu wykryje problem, a może pożyczkodawca nie zatwierdzi ich pożyczki. Jeśli otrzymasz ofertę od skupu nieruchomości, który płaci gotówką, możesz mieć pewność, że transakcja zostanie zrealizowana.

Czy powinieneś skorzystać z usługi skupu nieruchomości?

Decyzja o sprzedaży domu firmie jest sprawą osobistą, ponieważ okoliczności są bardzo różne.

Jeśli chcesz szybko sprzedać nieruchomość bez konieczności wykonywania jakichkolwiek aktualizacji lub remontów, skup nieruchomości Warszawa– czy to franczyza lub niezależna firma inwestycyjna – może być właściwym wyborem. Jeśli Twój dom jest nowy i zadbany, ale nadal podoba Ci się pomysł gwarantowanej szybkiej oferty i gotówki, skorzystanie z usług firmy zajmującej się szybkim skupem nieruchomości w całym kraju może być dla Ciebie drogą. Jeśli potrzebujesz gotówki, aby stać się bardziej konkurencyjnym wobec innych kupujących przy zakupie następnego domu, właściwym posunięciem może być firma zajmująca się wymianą lub pożyczkodawca lub broker oferujący usługę wymiany.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę obecny rynek mieszkaniowy. W niektórych częściach Polski obecnie niewiele nieruchomości jest na sprzedaż i wysoki popyt ze strony kupujących oznacza, że ​​wiele domów sprzedaje się szybko i po cenie wyższej niż początkowa cena wywoławcza.

Sprawdź również skup udziałów w nieruchomości

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas