Artykuł sponsorowany Mieszkanie z ogródkiem – wady i zalety

Mieszkanie z ogródkiem – wady i zalety

Kiedy na dworze zrobi się ciepło i słonecznie, wcale nie musisz tęsknie wyglądać za okno. Wystarczy, że postawisz na mieszkanie z ogródkiem. Lokale takie cieszą się coraz większą popularnością, gdyż są kompromisem między domem wolnostojącym, szeregowcem a typową nieruchomością w bloku. Dowiedz się, jakie są wady i zalety takich mieszkań oraz oceń, czy jest to opcja dla ciebie.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie z ogródkiem?

Chciałbyś mieć kawałek zieleni za progiem, ale zakup domu nie wchodzi w grę? W takim razie mieszkanie z ogródkiem jest dla ciebie doskonałą alternatywą. Co zyskujesz, decydując się na taki lokal?

·       Kawałek ziemi, którą możesz niemal dowolnie wykorzystać – możesz posadzić tam kwiaty, uprawiać warzywniak lub po prostu traktować ją jako miejsce do opalania.

·       Ogródek przed mieszkaniem, czyli dodatkową przestrzeń – niektórzy organizują tam spotkania z przyjaciółmi, a inni przechowują tam rowery lub suszą pranie.

·       Mieszkanie, które jest inne niż wszystkie – lokale z ogródkiem to nadal niezbyt często spotykane nieruchomości. Dlatego własny trawnik za oknem staje się największym atutem mieszkania.

Jeżeli budżet nie pozwala na zakup domu, to nic straconego. Inwestor może postawić na mieszkanie z własnym ogródkiem. Opcja ta jest też bardzo dobrym pomysłem dla tych, którym balkon nie wystarcza do realizacji ich pasji, czyli uprawy kwiatów czy grządek warzywnych – tłumaczy ekspert z firmy LOKER.

Czy mieszkanie z ogródkiem ma wady?

Na pewno znajdą się tacy, którzy sceptycznie podejdą do pomysłu zainwestowania w mieszkanie z ogródkiem. Jakie wady tego typu lokali wskazują takie osoby?

Jako wadę tego typu nieruchomości wskazuje się to, że są usytuowane zawsze na parterze. Najniższy poziom budynku jest często zdecydowanie najchłodniejszy. Ponadto niektórzy zwracają uwagę, że we wnętrzu takiego lokalu zawsze będzie bardzo głośno – okna mogą wychodzić na zatłoczoną ulice lub alejkę osiedlową. Jeżeli jednak w mieszkaniu zamontowano dźwiękoszczelną stolarkę okienną i drzwiową, to lokal będzie cichym i przyjaznym domownikom miejscem. To samo dotyczy temperatury w pomieszczeniach – właściwe materiały użyte podczas budowy budynku zapobiegają ucieczce ciepła.

Osoby, które rozważają zakup mieszkania z kawałkiem zieleni, obawiają się również, że w ogródku takim nie sposób o prywatność. Problem ten można łatwo rozwiązać – na przykład sadząc tuje lub żywopłot.

Kupując lokal, do którego przynależy dodatkowy grunt, można stać się właścicielem nieruchomości z urokliwym ogrodem – i to znacznie mniejszym kosztem niż w przypadku inwestycji w dom.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas