Materiał Partnera Kupując nieruchomość warto skorzystać z porad biura Kama Nieruchomości

Kupując nieruchomość warto skorzystać z porad biura Kama Nieruchomości

Czy wiesz, jakie nieprzyjemne sytuacje mogą cię spotkać, kiedy kupujesz nieruchomość? Pamiętaj, że wykładasz sporą sumę pieniędzy, albo zaciągasz pokaźny kredyt, by pokryć koszt nieruchomości, zatem z pewnością chcesz mieć pewność, że po drodze nie przydarzy się nic nieoczekiwanego. Dlatego zawrzyj umowę z firmę Kama Nieruchomości z Żyrardowa, by mieć pewność, że twoje interesy są chronione. Dowiedz się więcej!

Czy na kupujących mieszkania mogą czekać przykre niespodzianki?

Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś nieruchomości, możesz nie wiedzieć, w jaki sposób czytać księgi wieczyste. A to właśnie tam mogą się kryć niemiłe niespodzianki. Ekspert obrotu nieruchomościami, pani Małgorzata Kamińska prowadząca agencję obrotu nieruchomościami Kama Nieruchomości opowiedziała nam o kilku sytuacjach, w których osoby zainteresowane kupnem domu, czy mieszkania mogły zostać narażone na niespodziewane koszty, albo wręcz brak prawa do korzystania z nieruchomości, na którą miały zamiar wydać znaczne sumy.

Najczęściej przyczyną takich przykrych sytuacji jest zapis w dziale trzecim księgi wieczystej o obowiązku sprawowania służebności na rzecz osób trzecich. Zapisy te mogą być bardzo różnie sformułowane, od obowiązku współdzielenia mieszkania z tymi osobami, po obowiązek sprawowania opieki finansowej lub wręcz fizycznej. Jeśli ktoś na co dzień zajmuje się handlem nieruchomościami, tak jak właścicielka firmy Kama Nieruchomości, nie raz miała do czynienia z bardzo różnymi sytuacjami i dobrze wie, jak z nich wybrnąć. Warto zatem nawiązać taką współpracę, by uniknąć często kosztownych i niekomfortowych konsekwencji.

Jak uniknąć nieprzyjemności podczas kupna działki, domu, lub mieszkania?

Zlecając agencji pośrednictwa nieruchomości znalezienie dla ciebie mieszkania, domu lub działki do kupienia, możesz oczekiwać profesjonalizmu i rzetelnej pomocy. Często osoby sprzedające mieszkanie chcą zawrzeć umowę przed swoim notariuszem. Jeśli jesteś osobą niedoświadczoną w obrocie nieruchomościami i nie znasz żadnego notariusza, pewnie przystaniesz na taką propozycję. I w znacznej większości przypadków wszystko skończy się dobrze, transakcja zostanie zawarta, a ty staniesz się nowym właścicielem przytulnego mieszkania. Niestety zdarzają się też nieuczciwe osoby sprzedające mieszkania, które mogą chcieć wprowadzić cię w błąd i wykorzystać. Nie mając doświadczenia, możesz narazić się na problemy. Dlatego pomoc niezależnego agenta nieruchomości takiego jak firma Kama Nieruchomości tak często chroni nas przed kłopotami.

Opracowanie:

Kama Nieruchomości Małgorzata Kamińska

Żyrardów , Sienkiewicza 6

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas