Materiał Partnera Plusy dokładnego zapoznania się z nieruchomością przez agenta

Plusy dokładnego zapoznania się z nieruchomością przez agenta

Każdy profesjonalny agent nieruchomości, aby skutecznie zrealizować usługę pośrednictwa, musi dokładnie zapoznać się z określonym mieszkaniem, lokalem czy działką. Posiadając niezbędne informacje, będzie mógł on dużo sprawniej skonstruować ofertę zawierającą wszystkie szczegóły, na jakie mogą zwrócić uwagę klienci. To zaś z kolei przekłada się szybszą finalizację transakcji.

Bezpieczne pośrednictwo nieruchomości

Praca pośredników takich jak Jacek Dublewski z agencji nieruchomości RE/MAX BEST ma na celu zapewnienie klientom bezpieczeństwa w procesie kupna i sprzedaży. Z tego też względu do ich obowiązków należy zapoznanie się ze stanem prawnym przedmiotu transakcji, co w praktyce polega na sprawdzeniu rodzaju własności czy ewentualnego zadłużenia nieruchomości. Agent nie może też wprowadzać klientów w błąd co do sytuacji związanej z tzw. otoczeniem prawnym, przez które należy rozumieć głównie plany zagospodarowania. Większość inwestorów w pierwszej kolejności zwraca uwagę jednak na stan fizyczny nieruchomości, który wraz z opisem lokalizacji i sąsiedztwa powinien znaleźć się w prezentowanej przez pośrednika ofercie. Wstępne informacje agent uzyskuje już w czasie pierwszej rozmowy telefonicznej, lecz aby dokładnie zapoznać się nieruchomością, nie obędzie się bez jego osobistej wizyty.

Co zyskujemy przez oględziny profesjonalnego pośrednika?

Oględziny lokalu, mieszkania, domu czy działki pozwalają sprzedać nieruchomość w cenie odpowiadającej jej realnej wartości, co stanowi niewątpliwą zaletę współpracy z pośrednikiem. Nie da się ukryć, że każdy na sprzedaży chce zyskać jak najwięcej, lecz nieuzasadnione zawyżenia ceny mogą jedynie odstraszyć odbiorców oferty, nawet jeśli nieruchomość wydaje się im atrakcyjna.

Agent, zapoznając się ze stanem technicznym nieruchomości lokalowej lub budynkowej, jej wiekiem, budulcem, historią remontów, czy rozkładem poszczególnych pomieszczeń, zyskuje wiedzę na temat jej zalet, jakie następnie zostaną podkreślone w prezentowanej ofercie. Liczne parametry ustalone na wizytacji znacznie ułatwiają także sam dobór potencjalnych klientów. Dobry pośrednik, dysponując całym wachlarzem informacji, będzie przedstawiał ofertę jedynie tym, którzy faktycznie byliby nią zaciekawieni.

Decydując się na współpracę z pośrednikiem, sprzedawcy mogą liczyć na jego cenne wskazówki dotyczące zwiększenia potencjału nieruchomości. Niekiedy wystarczy jedynie przestawić meble czy nawet solidnie posprzątać. W wielu przypadkach, chcąc liczyć na wyższą cenę ofertową, trzeba jednak sięgnąć do kieszeni w celu przeprowadzenia prac remontowych. Ich zakres zależy już od posiadanego budżetu, lecz ze względu na efekt pierwszego wrażenia, zawsze warto pomalować ściany bądź położyć na nie efektowną tapetę. Odświeżona powierzchnia znacznie zwiększa szansę na sprzedaż, więc w obliczu zyskania wyższej ceny, warto poświęcić trochę funduszy.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas