Materiał Partnera Czy budowa domu z deweloperem jest opłacalna?

Czy budowa domu z deweloperem jest opłacalna?

Rynek nieruchomości jest miejscem specyficznym i aby sprawnie się po nim poruszać, należy mieć podstawową wiedzę. Znajomość podstawowych zagadnień przyda się podczas zakupu przyszłego lokum. Należy zdecydować między innymi, czy budowa domu z deweloperem jest bardziej opłacalna od zatrudnienia firmy budowlanej. Podjęcie właściwej decyzji wpłynie na koszty związane z pozostałymi pracami, a w przyszłości na komfort życia.

Firma deweloperska a firma budowlana

Przy podjęciu decyzji o budowie domu należy także określić, czy zajmie się tym firma deweloperska, czy firma budowlana zatrudniona przez przyszłych właścicieli budynku. O wiele bardziej korzystne jest podjęcie współpracy z tą pierwszą. Deweloper zajmie się wszystkimi niezbędnymi sprawami związanymi z takim przedsięwzięciem. Zadba o dokumentację i umowy, doradzi podczas zakupu działki i będzie na bieżąco kontrolował postępy w pracach budowlanych. W przypadku wyboru firmy budowlanej właściciel gruntu i powstającego obiektu samodzielnie musi uzyskać pozwolenia na budowę, sprawdzić jakość materiałów i nadzorować zakres przeprowadzonych robót.

Dlaczego warto wybudować dom z pomocą dewelopera?

Istnieje wiele czynników, które ułatwiają budowę domu z firmą deweloperską. Są związane z niezbędnymi formalnościami, zatrudnieniem podwykonawców, zakupem materiałów budowlanych i nadzorem prac. Należą do nich między innymi:

  • pomoc w wyborze i zakupie działki i projektu domu,
  • wsparcie w uzyskaniu pozwolenia na budowę,
  • doprowadzenia domu do stanu surowego, deweloperskiego lub pod klucz,
  • wykonanie wszystkich niezbędnych przyłączy budowlanych,
  • pomoc w zagospodarowaniu działki wokół domu,
  • wsparcie w przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji.

Wybierając firmę deweloperską, należy zwrócić uwagę także na zrealizowane przez nią inwestycje, opinie poprzednich klientów, dotrzymywanie terminów oddania budynków do użytku i przestrzeganie zapisów zawartych w umowie.

Zalety domu od dewelopera

Kupno domu od firmy deweloperskiej jest dla wielu osób bardziej opłacalne niż budowa lub zakup z rynku wtórnego. Jeden z czynników to możliwość samodzielnego wykończenia i urządzenia domu według zamysłu właścicieli. Deweloper oddaje do użytku budynek z zainstalowanymi przyłączami, założonym ogrzewaniem, doprowadzonymi mediami i innymi udogodnieniami ustalonymi w umowie. Aby mieć pewność, że wszystkie te założenia zostaną spełnione, trzeba wybrać firmę, która na rynku nieruchomości ma zaufanie klientów, na przykład Expres-Konkurent z Krakowa. Ważne jest także zwrócenie uwagi na to, czy projekt budynku spełnia kryteria nowoczesności, a materiały użyte podczas budowy są wysokiej jakości. Ma to znaczenie, jeśli chodzi o komfort mieszkania i wartość domu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas