Artykuł sponsorowany Zapisy do szkoły - jak zgłosić dziecko do szkoły niepublicznej?

Zapisy do szkoły - jak zgłosić dziecko do szkoły niepublicznej?

Szkoła niepubliczna to alternatywa dla placówek państwowych, która cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród rodziców, jak i uczniów. Do zalet nauki w szkole prywatnej należy przede wszystkim fakt większej indywidualności w podejściu do dzieci, do tego dochodzą bogate możliwości rozwoju pasji i talentów uczniów. Jak znaleźć dobrą szkołę niepubliczną i jak zapisać dziecko do takiej placówki?

Dobra szkoła niepubliczna. Na co zwrócić uwagę?

Zanim skorzystamy z formularza zgłoszeniowego, warto dobrze zastanowić się nad wyborem szkoły niepublicznej, do której zapiszemy dziecko. Sprawdźmy, jaki jest profil danej placówki – na rynku edukacyjnych funkcjonują szkoły specjalizujące się np. w edukacji muzycznej i językowej. Niezwykle istotnym kryterium wyboru szkoły jest wielkość klas, które optymalnie powinny obejmować kilkunastu uczniów, by skutecznie łączyć w sobie walory pracy w grupie z indywidualnym podejściem do dziecka. Warto upewnić się, czy w danej szkole funkcjonuje świetlica i transport dla dzieci specjalnym busem szkolnym. W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest nauka języków obcych, dlatego renomowana placówka powinna umożliwiać realizację rozszerzonego programu nauczania języka angielskiego. Przy wyborze placówki należy również zapoznać się z oferowanymi zajęciami dodatkowymi i kołami zainteresowań, które powinny obejmować różne dziedziny, takie jak sport, muzyka czy przyroda. Dodatkowo dobrze, by do dyspozycji uczniów byli również specjaliści z zakresu psychologii i logopedii.

Jak zapisać dziecko do szkoły niepublicznej?

Nie wystarczy jednak zaznajomić się z ofertą danej szkoły niepublicznej, warto bowiem sprawdzić, jak wygląda tam nauka w praktyce. Renomowane placówki umożliwiają zapoznanie się z systemem nauczania, zarówno poprzez spotkania z rodzicami, dni otwarte, warsztaty, jak i specjalne zajęcia organizowane przez pedagogów. Uczestnicząc w takich wydarzeniach, dziecko ma szansę wdrożyć się w życie szkoły i przygotować do nauki. W zależności od profilu, sposobu działania oraz wieku przyjmowanych uczniów, każda szkoła posiada indywidualne zasady co do formy i kolejności zgłoszeń. Przykładowo w Szkole Podstawowej Promyk Szkoła Jak Dom w Szczecinie pierwszym krokiem w procesie rekrutacyjnym jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub kontakt telefoniczny bądź mailowy ze szkołą. Następnie z kandydatem do szkoły przeprowadzana jest rozmowa rekrutacyjna w obecności Dyrektora Szkoły. Kandydat bierze również udział w krótkiej diagnozie oraz rozmowie ze szkolnym psychologiem i nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Ostatnim etapem jest podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty wpisowej. W przypadku zapisów do klas pierwszych niezbędne jest również przedłożenie informacji dotyczącej odbycia przez ucznia rocznego przygotowania do obowiązku szkolnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas