Artykuł sponsorowany Zalety skorzystania z korepetycji

Zalety skorzystania z korepetycji

Korepetycje są dziś na porządku dziennym, bowiem bardzo wielu uczniów korzysta z bogatej oferty lekcji indywidualnych z różnych przedmiotów. Dawniej popularne były korepetycje głównie z języków, jednak coraz częściej uczniowie nie nadążający za wymaganiami szkolnego programu nauczania, sięgają po korepetycje z innych przedmiotów, takich jak matematyka, fizyka czy geografia. Jakie są zalety skorzystania z tego rodzaju pomocy? Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

Deska ratunku i indywidualne podejście

Większość osób, która decyduje się na korepetycje, to uczniowie, którzy w szkole nie radzą sobie z danym przedmiotem i mają złe lub bardzo złe oceny z niego z różnych powodów. Niektórzy nie nadążają za wyjaśnieniami nauczyciela, czy wymaganiami szkolnymi, inni nie mają predyspozycji do danego przedmiotu, jeszcze inni nie mogą się skupić w warunkach szkolnych lub styl nauczania danego nauczyciela nie trafia do nich i jest dla nich niezrozumiały. W takim przypadku dobrze jest rozeznać, jaka jest konkretna przyczyna niepowodzeń, aby móc wybrać odpowiednie korepetycje. Jeśli na przykład dziecko wolno przyswaja dany materiał, to warto przeznaczyć więcej czasu na korepetycje. Korepetytor powinien w tym przypadku być również cierpliwy i nie zarzucać dziecka mnóstwem zadań. Jeśli zaś dziecko ma problem z koncentracją, dobrze by nauczyciel urozmaicał mu lekcje różnymi metodami, w tym w formie gier i zabaw. Korepetycje to też i przede wszystkim czas poświęcony tylko jemu, a metody, ćwiczenia i wyjaśnienia są dopasowane do jego indywidualnych potrzeb, celów, trudności, z jakimi się boryka oraz tempa przyswajania wiedzy. To ogromna zaleta korepetycji, bowiem jeśli uczeń pogubi się w jakimkolwiek zagadnieniu, może zapytać lub dopytać w każdej chwili korepetytora o niejasną kwestię. To bardzo istotne - szczególnie w przypadku przedmiotów ścisłych, gdzie zagadnienia są powiązane i jedna kwestia wynika z drugiej. To jak z łańcuchem składającym się z pojedynczych ogniw - jeśli jednego zabraknie - nie będzie całości i wszystko się rozpadnie.

Kiedy chcesz i jak chcesz

Korepetycje mają również sporą zaletę w postaci możliwości dopasowania ich terminu, godziny oraz ilości i miejsca do naszych indywidualnych preferencji. To bardzo duże udogodnienie.

Miła atmosfera

Korepetycje zwykle odbywają się również w miłej, przyjaznej atmosferze, najczęściej w domu ucznia, gdzie czuje się on najbezpieczniej i najbardziej komfortowo. Taki ,,nauczyciel z wyboru" jest często bardziej zaangażowany, a dzięki indywidualnemu podejściu może wybrać bardziej atrakcyjne metody takie jak np. nauka przez gry i zabawy czy integrację plastyczno - muzyczną lub po prostu wykorzystywać ciekawe materiały dydaktyczne.

Polecamy skorzystanie z usług Korepetycje Iwona Tetkowska, która dysponuje dużym doświadczeniem w nauczaniu, niezbędną wiedzą i kwalifikacjami, a także materiałami dydaktycznymi, oferując pełną zaangażowania pomoc uczniom klas 4-8 szkoły podstawowej oraz 1-4 licealnej w matematyce, fizyce i geografii, a zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas