Artykuł sponsorowany Kiedy warto zapisać dziecko na korepetycje?

Kiedy warto zapisać dziecko na korepetycje?

Dzieci- podobnie jak dorośli- mają różne predyspozycje do nauki. Jedne świetnie radzą sobie z przedmiotami ścisłymi, inne lepiej odnajdują się w naukach humanistycznych. Z racji tego, że program szkolny wymaga zdobycia pozytywnych ocen ze wszystkich przedmiotów w celu uzyskania promocji do następnej klasy, należy zadbać o wszechstronne wykształcenie swojego dziecka. Trudności z przyswajaniem wiedzy matematycznej obserwuje się u dużej grupy uczniów. Kiedy warto zapisać dziecko na korepetycje?

Zagrożenie oceną niedostateczną

Zdobycie kilku negatywnych ocen z rzędu może skutkować uzyskaniem niedostatecznej oceny końcowej z matematyki. Jest to sytuacja trudna, ale nie bez wyjścia. Każde dziecko jest inne, może się zdarzyć więc tak, że dany uczeń do opanowania określonego materiału potrzebuje znacznie więcej czasu. Niestety w szkole często go brakuje, a nauczyciele spiszą się z kolejnymi tematami, by w pełni zrealizować materiał dydaktyczny. Jeżeli zaobserwujemy, że nasze dziecko ma problem z poprawieniem ocen bądź zrozumieniem konkretnych zagadnień matematycznych, warto zapisać je na zajęcia indywidualne do jednej z polecanych szkół matematycznych takich jak np. Cztery Siódemki. Nauka w takiej placówce wygląda inaczej niż w tradycyjnej szkole – uczniowie nie uczą się poprzez rozwiązywanie nudnych zadań, a poprzez eksperymenty, doświadczenia i zabawę. Taki kreatywny sposób nauczania sprawia, że uczeń lepiej przyswaja wiedzę, którą później wykorzystuje na zajęciach. Współpraca z doświadczonymi korepetytorami to gwarancja lepszych ocen i większa pewność siebie ucznia.

Przygotowanie do konkursów

Niektórzy uczniowie po prostu uwielbiają matematykę i wręcz relaksują się przy rozwiązywaniu trudnych zadań. Z tego też względu szkoły coraz częściej organizują liczne olimpiady matematyczne, gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody lub nawet przepustka na wymarzone studnia bądź zagraniczne stypendium. Szkolni nauczyciele nie zawsze dysponują czasem, by przygotować swojego ucznia do tak ważnego konkursu, dlatego też, by zwiększyć szanse swojego dziecka na zwycięstwo, dobrze jest poprosić o pomoc wykwalifikowanego korepetytora.

Przygotowanie do egzaminów

Każdego ucznia czeka w życiu wiele egzaminów, a te z matematyki nie bez powodu uznawane są za najtrudniejsze. Wiele dzieci stresuje się już na samą myśl o przystąpieniu do takiego sprawdzianu, co często wynika z braku ugruntowanej wiedzy bądź zrozumienia materiału. Warsztaty matematyczne mogą pomóc dziecku pokonać strach podejściem do testu. Na takich zajęciach rozwiązywane są zadania podobne do tych, które często pojawiają się na egzaminach, dzięki czemu dzieci mogą się z nimi oswoić i uzupełnić braki w wiedzy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas