Materiał Partnera  Szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej R Medyk

Szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej R Medyk

Znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy jest kluczowa. W wielu sytuacjach udzielenie pomocy przedmedycznej ratuje życie oraz zapobiega poważnym, nieodwracalnym powikłaniom. Pracownicy placówek edukacyjnych to jedna z grup zobowiązanych do przejścia szkolenia z pierwszej pomocy. Kto jeszcze musi przejść tego rodzaju szkolenie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Szkolenie z pierwszej pomocy – kogo obowiązuje?

Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy pracodawca zobowiązany jest do wyznaczenia jednej osoby, która przejdzie szkolenie z pierwszej pomocy. W przypadku pracy zmianowej na każdej ze zmian powinna być jedna osoba odpowiedzialna za udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Obowiązek ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy dotyczy także:

  • nauczycieli oraz wszystkich pozostałych pracowników placówek edukacyjnych,

  • pracowników ochrony zdrowia,

  • strażaków.

Według przepisów prawa szkolenie z pierwszej pomocy nie ma terminu ważności, a więc wystarczy ukończyć je tylko raz. W praktyce jednak warto regularnie aktualizować i utrwalać zdobytą wiedzę, aby w nagłej sytuacji nie sparaliżował nas stres.

Szkolenia tylko w renomowanej, uprawnionej placówce!

Biorąc pod uwagę istotę szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz to, jak ważne informacje są podczas niego przekazywane, warto zapisać się do godnej zaufania placówki, która ma uprawnienia do przeprowadzania tego typu szkoleń. W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej R Medyk prowadzone są indywidualne i grupowe szkolenia z pierwszej pomocy, które koordynuje lekarz medycyny ratunkowej i ratownik medyczny. Ich program jest dostosowany do potrzeb danej jednostki i uwzględnia zagrożenia występujące w miejscu pracy.

NZOZ R Medyk dba o wysoką jakość świadczonych usług, zapewniając nie tylko teoretyczne zajęcia z pierwszej pomocy, ale również ćwiczenia praktyczne – zgodne z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

Pamiętaj, że udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej znacznie zwiększa szanse na przeżycie i zapobiega poważnym, nieodwracalnym problemom zdrowotnym.

Opracowanie:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej R Medyk

Gołuski , Pamiątkowa 20 lok. 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas