Materiał Partnera  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej R Medyk oferuje elementarne i podstawowe kursy pierwszej pomocy

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej R Medyk oferuje elementarne i podstawowe kursy pierwszej pomocy

Zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach to podstawowa wiedza, którą każdy z nas powinien mieć. Udzielenie jej możliwe jest tylko w sytuacji, gdy wiemy, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz przeprowadzić wszystkie niezbędne czynności. Elementarne i podstawowe kursy pierwszej pomocy prowadzi NZOZ R Medyk. Na czym one polegają? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Dlaczego warto odbyć kurs pierwszej pomocy?

Ukończenie kursu pierwszej pomocy to obowiązek pracowników placówek edukacyjnych, medycznych oraz strażaków. Niemniej jednak osoby pracujące na innych stanowiskach także powinny dobrowolnie zapisać się na takie szkolenie. W ten sposób zyskają merytoryczną wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej, dzięki czemu każdy kursant może poznać nie tylko najważniejsze zasady, ale również przećwiczyć poszczególne czynności na fantomach.

Prawidłowo przeprowadzony kurs pierwszej pomocy pomoże przezwyciężyć strach i opór przed podjęciem działań ratujących życie poszkodowanym, a tym samym sprawniej i pewniej wykonać cały proces do momentu przyjazdu ratownika medycznego.

Elementarny i podstawowy kurs pierwszej pomocy w ofercie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej R Medyk

W ofercie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej R Medyk prowadzone są elementarne i podstawowe kursy pierwszej pomocy dla pracowników, firm oraz instytucji. Na kurs elementarny warto zdecydować się w sytuacji, gdy zależy Ci na możliwie najkrótszej formie szkolenia, które kończy się uzyskaniem certyfikatu. Jego zakres obejmuje:

  • zasady wzywania pomocy, 

  • informacje dotyczące pierwszej pomocy,

  • zachowanie bezpieczeństwa,

  • ocenę przytomności,

  • pomoc osobie nieprzytomnej,

  • RKO,

  • obsługę defibrylatora AED,

  • pomoc w przypadku zadławień.

Z kolei kurs podstawowy dodatkowo zawiera takie elementy jak: pomoc w przypadku zatrucia, opatrywanie ran i tamowanie krwotoków, zasady postępowania z urazami i wsparcie psychologiczne.

Opracowanie:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej R Medyk

Gołuski , Pamiątkowa 20 lok. 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas