Materiał Partnera Egzamin SAT – kiedy warto do niego przystąpić?

Egzamin SAT – kiedy warto do niego przystąpić?

Coraz więcej osób pragnie aplikować na studia w USA. Aby jednak dostać się na wymarzoną uczelnię, należy spełnić liczne wymagania. Konieczność stanowi również zdanie egzaminu SAT, który jest odpowiednikiem polskiej matury. Aby uzyskać z niego satysfakcjonujący wynik, warto skorzystać z odpowiednich kursów przygotowawczych organizowanych, chociażby przez firmę EDUN ACADEMY.

Przepustka na prestiżowe uczelnie

Studiowanie na uczelniach amerykańskich to bez dwóch zdań duży prestiż i niepowtarzalna szansa na ciekawą karierę zawodową. Chcąc dostać się na uniwersytety, które zajmują czołowe miejsca w światowych rankingach, należy zdać egzamin SAT (Scholastic Assessment Test)  z jak najlepszym wynikiem, którego wysokość decyduje również o przyznaniu naukowego stypendium.  Warto nadmienić, że SAT jest honorowany nie tylko przez placówki edukacyjne za Oceanem, ale także te znajdujące się w Europie, w tym we Włoszech, Holandii czy Wielkiej Brytanii.

SAT otwiera nam zdecydowanie drzwi do lepszych perspektyw. Wbrew dosyć powszechnej opinii, aby przystąpić do egzaminu i móc aplikować na uczelnie, nie trzeba być wcale native speakerem.  Nie obędzie się jednak bez znajomości języka angielskiego przynajmniej na poziomie B2. Jeśli więc chcemy podnieść swoje szanse, przygotowania do testu warto rozpocząć już nawet rok przed planowanym podejściem. Dzięki systematycznej pracy nie tylko rozwiniemy swe umiejętności komunikacyjne, ale także poznamy dokładnie specyfikę sprawdzianu, który to wymaga maksymalnej koncentracji przez nawet cztery godziny.

Ogólna charakterystyka egzaminu SAT

Standaryzowane testy organizowane przez amerykański College Board składają się głównie z dwóch części weryfikujących kompetencje z matematyki, pisania oraz krytycznego czytania. Łącznie można z nich uzyskać 1600 punktów. Nie sposób pominąć faktu, że część uczelni wymaga również osobno ocenianego eseju. W odróżnieniu od polskiej matury, SAT jest przede wszystkim uwarunkowany na sprawdzenie logicznego, kreatywnego myślenia przy bardzo ograniczonym czasie na wykonanie zadań. Nie dziwi zatem nazywanie go swego rodzaju testem na inteligencję.

Profesjonalna pomoc

Osiągnięciu pożądanego wyniku sprzyja dobra znajomość strategii egzaminacyjnych. Poznać je możemy poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach przygotowawczych. Organizowane są one między innymi przez firmę EDUN ACADEMY, która zapewnia najwyższą jakość prywatnych lekcji. Dzięki indywidualnemu programowi zajęć, kandydaci nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale też opanowują strukturę testów. Powyższa placówka, dysponująca pełną zawodowej pasji kadrą, wyróżnia się wśród konkurencji olbrzymią skuteczność kształcenia. Z tego też powodu cieszy się ona coraz większym uznaniem.

Opracowanie:

EDUN ACADEMY Wrocław

Wrocław , Kazimierza Wielkiego 9 lok. 303 , III piętro

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas