Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o Krakowskiej Fundacji Edukacyjnej im. J.S. Bandtkiego?

Co warto wiedzieć o Krakowskiej Fundacji Edukacyjnej im. J.S. Bandtkiego?

Mogłoby się wydawać, że wybór szkoły średniej to banalne zadanie. Nie jest to prawdą! Coraz więcej młodych ludzi wybiera placówki niepubliczne, które zapewniają nie tylko satysfakcjonujący poziom kształcenia, ale także kompleksowe wsparcie doświadczonych pedagogów. Krakowska Fundacja Edukacyjna im. J.S. Bandtkiego wyszła z inicjatywą utworzenia liceum, które będzie otwarte dla każdego. To nawiązanie do protestanckiej działalności edukacyjnej.

Szacunek do wiedzy naukowej

Pedagodzy powinni wzmagać w młodych ludziach chęć samorozwoju oraz odkrywania świata. W VII Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Krakowie kładzie się duży nacisk na szacunek dla wiedzy naukowej. W praktyce oznacza to odsunięcie wszelkich teorii, które nie zostały zweryfikowane w merytoryczny i rzetelny sposób. Ważne jest, aby uczniowie zyskali umiejętność odrzucania wpływów otoczeniu.

Priorytetem jest, aby współczesna młodzież nauczyła się samodzielnie podejmować wybory oraz ponosić ich konsekwencje. Ważne, aby nie ulegała ona silnym wpływom, z którymi spotykamy się każdego dnia. Zadaniem nauczycieli jest to, aby zachęcić uczniów do poszerzania horyzontów. W wielu publicznych placówkach rola pedagoga kończy się na realizacji narzuconego programu kształcenia, więc nie ma tutaj miejsca na motywację podopiecznych

- mówi jeden z członków Krakowskiej Fundacji Edukacyjnej im. J.S. Bandtkiego.

Rozwój młodych talentów

Bardzo często zdarza się tak, że utalentowani młodzi ludzi nie dostrzegają potencjału, jaki w nich drzewie. Krakowska Fundacja Edukacyjna im. J.S. Bandtkiego niezwykle ceni sobie ambitną młodzież, która nie boi się ciężkiej pracy. Rolą pedagogów jest nie tylko wparcie naukowe, ale także doping, dzięki któremu można wspinać się po kolejnych szczeblach prowadzących do sukcesu.

Niezwykle istotne jest także wzmacnianie poczucia odpowiedzialności, samodyscypliny oraz krytycznej refleksji. Pokora to szlachetna cecha, dzięki której człowiek uczy się na swoich błędach.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas