Materiał Partnera Bajeczne dzieciństwo

Bajeczne dzieciństwo

Wielu ludzi, pierwsze lata swojego życia, wspominają z nostalgią, z ogromnym sentymentem i uśmiechem na twarzy. Uwielbiają w dorosłym życiu wracać myślami do tamtego okresu, z biegiem czasu coraz bardziej doceniają kapitał, jaki dostali od swoich najbliższych. Na tym fundamencie budują swoje życie, później zakładają na nim własne rodziny.

Dlaczego nie niania

Oczywiście, gdy nasza pociecha jest jeszcze malutka, możemy wynająć pomoc do opieki, gdy akurat musimy wyjść z domu, lub jesteśmy przemęczeni. Na dłuższą metę jednak pozbawiamy dziecko kontaktów z rówieśnikami, co może negatywnie wpłynąć na jego rozwój. Dziecko może też być bojaźliwe i nieprzystosowane.

Przedszkole daje mu możliwość nauki przystosowania się do społeczeństwa, do współdziałania w grupie, poprawnych relacjach z drugim człowiekiem.


Dlaczego przedszkole niepubliczne

Coraz więcej rodziców wybiera przedszkole niepubliczne dla swojego dziecka. Nic dziwnego, bowiem prywatne placówki mają mnóstwo zalet i korzyści, a oto najważniejsze z nich:

  • Przedszkola prywatne oferują mnóstwo zajęć dodatkowych dla dzieci, m.in, języki obce, naukę gry na instrumentach, basen, piłkę nożną, tenis.
  • Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach (od 10 do max 15 osób), dzięki czemu każde dziecko ma zapewnioną indywidualną opiekę.
  • W prywatnych przedszkolach nie ma tzw. wakacyjnej przerwy,
  • Z łatwością można znaleźć wolne miejsce dla dziecka w wybranej placówce;
  • Możliwość wyboru przedszkola profilowanego, np. przedszkole językowe, sportowe, artystyczne;
  • Przedszkola prywatne posiadają nowoczesne sale, bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  • Przedszkola niepubliczne oferują mnóstwo zajęć tematycznych które dobierane są indywidualnie do umiejętności i potrzeb każdego malucha;
  • Prywatne placówki posiadają wykwalifikowaną kadrę, zapewniają pomoc psychologa, logopedy, terapeuty, pedagoga;
  • Przedszkola wyposażone są w kuchnię, gdzie dietetycy przygotowują posiłki zgodnie z dietą każdego malucha;
  • Każde przedszkole prywatne posiada własny monitoring, a wstęp na teren placówki jest kontrolowany.

Nie tylko dla bogatych

Nie można z góry narzucać sobie myśli, że nie stać nas na przedszkole prywatne. Warto najpierw zapoznać się z kosztami, większość z takich niepublicznych placówek jest dofinansowywana z różnego rodzaju fundacji, rodzic więc nie ponosi całkowitych kosztów edukacji dziecka. Warto się też zastanowić jakim kosztem będziemy posyłać latorośl na zajęcia dodatkowe, których państwowe placówki nie zapewniają. W prywatnym przedszkolu nie ma za nie dodatkowych opłat.

Zapewnijmy naszym dzieciom szczęśliwe dzieciństwo i dajmy mu bajkowe przedszkole, które będzie pamiętało przez długie lata i które da mu odpowiedni start w życiu.

Podziel się