Materiał Partnera Zarządzanie energią w pojeździe, redukcja zużycia paliwa i emisji CO2

Zarządzanie energią w pojeździe, redukcja zużycia paliwa i emisji CO2

Nowoczesne systemy elektroniczne w pojazdach pozwalają kontrolować nam poziom zużycia energii, czy spalania paliwa. Kluczowe jest również to, że możemy weryfikować poziom emisji CO2, co jest bardzo istotne ze względów ekologicznych. W dzisiejszych czasach jesteśmy tego wysoce świadomi, a pokazują normy dotyczące zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy mechaniczne.

Jakie systemy mają znaczenie przy zarządzaniu energią?

Inteligentne zarządzanie energią w pojazdach wymaga podzespołów najwyższej jakości. Znaczenie mają inteligentne czujniki akumulatorów, czujniki prądu wysokiego napięcia, wysokowydajne przetworniki DC-DC oraz systemy zarządzania akumulatorami litowo-jonowymi. Dzięki zastosowanym technologiom można powiedzieć, że samochód właściwie sam wie, jak skutecznie oszczędzać energię, przystosowuje się do naszego stylu jazdy, reaguje na zmiany, a w swoim układzie elektroniczno-mechatronicznym wykorzystuje wszelkie zgromadzone zapasy energii do skutecznego zasilania konkretnych elementów.

Koordynacja dostępnej oraz wymaganej mocy jest kluczowa dla stabilnego działania pojazdu, komfortu jego prowadzenia, a także poziomu bezpieczeństwa na drodze. W związku z tym każde nowe rozwiązanie musi przejść szereg testów i prób, które udowodnią jego skuteczność i to, że stosowanie nie będzie powodowało żadnych zagrożeń dla użytkowników. Z tego właśnie powodu zaleca się, aby wybierać części zamienne i systemy elektroniczne pochodzące jedynie od renomowanych i zaufanych producentów.

Warto stawiać na nowoczesne rozwiązania

Jak przekonują specjaliści z firmy Hella Polska dostępne obecnie na rynku motoryzacyjnym podzespoły i rozwiązania techniczne, to jedynie etap w drodze do stworzenia niezależnego i w pełni bezpiecznego pojazdu autonomicznego. Z całą pewnością tak właśnie ma wyglądać przyszłość tej branży. Jednak obecnie skupiamy się przede wszystkim na tym, aby w trosce o środowisko minimalizować szkodliwy wpływ spalania paliwa na otoczenie. Wynikiem są coraz powszechniejsze samochody hybrydowe i elektryczne. Pojazd, który sam będzie optymalizował wytwarzanie i zużywanie energii na podstawie pozyskiwanych w czasie jazdy danych, to już nic odkrywczego. Warto jednak zwrócić uwagę, czy system inteligentnie zarządzą swoimi zasobami, gwarantując odpowiednią ilość energii każdej części układu? To ważny element motoryzacji przyszłości, która będzie z roku na rok coraz silniej obecna w kierowanych przez nas samochodach.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas