Materiał Partnera Zalety stosowania samochodowych instalacji gazowych

Zalety stosowania samochodowych instalacji gazowych

Polacy bardzo chętnie decydują się na montaż instalacji gazowej w swoich pojazdach. Nic dziwnego, ponieważ to rozwiązanie umożliwia zaoszczędzenie sporej kwoty na kosztach paliwa. Sprawdźcie jakie zalety ma stosowanie instalacji gazowej w samochodzie.

Dlaczego instalacja gazowa

Ceny benzyny od lat nie należą do najtańszych, przez co posiadacze własnych aut chętnie szukają alternatywnych rozwiązań, które zmniejszyłyby koszty związane z zakupem paliwa. Wielu z nich decyduje się na montaż instalacji gazowej.

-Instalacja LPG jest całkiem opłacalna, ponieważ litr gazu jest o połowę tańszy od litra benzyny. Tych statystyk nie jest w stanie zaburzyć nawet to, że zużycie LPG i spalanie benzyny w pierwszych minutach po uruchomieniu silnika jest nieco wyższe, niż w autach na benzynę – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę AUTO GAZ ŚLĄSK.

Instalacje gazowe wykorzystują w pracy gaz LPG, czyli płynny gaz naftowy, który jest mieszaniną butanu, propanu i gazów uwalniających się podczas rafinacji ropy naftowej jako produkty uboczne. Gaz LPG jest cięższy od powietrza i lżejszy od wody, rozpuszcza tłuszcze, oleje i gumę naturalną. Co więcej nie powoduje korozji stali.

Zalety instalacji gazowych

Do największych plusów stosowania w samochodach instalacji gazowych należą:

  • niskie koszty jazdy – cena LPG jest niższa, niż cena benzyny,
  • ekologia – samochody z instalacją gazową nie wpływają na zanieczyszczenie powietrza tak, jak samochody na benzynę,
  • zwiększony zasięg – wraz z zamontowaniem instalacji gazowej samochód zyskuje dodatkowy układ i, co się z tym wiąże, otrzymuje możliwość przełączania i wybierania rodzaju zasilania (benzyna pozostaje paliwem bazowym),
  • cicha praca silnika – na gazie silnik pracuje ciszej i jest bardziej elastyczny, ponieważ paliwo gazowe posiada wysoką liczbę oktanową, zapewniającą płynną pracę  silnika,
  • długi czas użytkowania silnika – silniki na gaz są sprawne przez długi czas, a wszystko dlatego, że LPG wprowadzane jest do cylindrów w formie optymalnej (jako gaz). 

Podziel się