Artykuł sponsorowany Z czego mogą być wykonane stoły warsztatowe?

Z czego mogą być wykonane stoły warsztatowe?

Domowi majsterkowicze powinni zadbać o właściwą organizację swojego warsztatu. Ważne są nie tylko odpowiednie narzędzia, ale też umeblowanie. Centralnym punktem każdego domowego warsztatu są stoły warsztatowe – funkcjonalne, wygodne i solidne stanowiska pracy. Owe meble przydają się nie tylko w amatorskich warsztatach, ale też profesjonalnych pracowniach i zakładach. Czym charakteryzują się dobre stoły warsztatowe? Z czego wykonuje się je najczęściej? 

Typy stołów warsztatowych

Stoły warsztatowe nie składają się tylko z profesjonalnego blatu roboczego. Mogą mieć rozmaite udogodnienia i dodatkowe funkcje. Najpopularniejszymi rodzajami są stoły stolarskie, zaciskowe i składane.

Stolarskie stoły warsztatowe wykorzystuje się w pracach stolarskich. Mają obszerny blat roboczy i bogate wyposażenie (liczne przegrody, półki, szuflady). Dzięki nim stolarze mogą bezproblemowo zorganizować różne materiały wykorzystywane przy pracy z drewnem, np. śrubki, gwoździe. Stolarskie stoły zazwyczaj wykonuje się z drewna.

Zaciskowe stoły montażowe używane są przy obróbce stalowych materiałów. Meble posiadają różne uchwyty i szczęki, dzięki którym można podtrzymywać rozmaite części i elementy. Takie stoły często cechują się regulowaną wysokością i kątem nachylenia blatu.

Składane stoły warsztatowe sprawią się doskonale w małych pracowniach, które nie dysponują dużą powierzchnią. Przydadzą się też przy różnych pracach wyjazdowych. Ich mottem jest mobilność. Zajmują mało miejsca. Wiąże się to jednak z małą liczbą udogodnień i dodatkowych funkcjonalności. To proste, klasyczne, składane stoły.

Dobrej jakości stoły warsztatowe można zakupić w sklepie FHU CEKAR. Firma zajmuje się dystrybucją mebli metalowych, biurowych i krzeseł.

Z czego wykonuje się stoły warsztatowe?

Stoły montażowe wykonuje się z różnych materiałów. Wybór tworzywa jest uzależniony od wykorzystania danego mebla. Blaty stołów warsztatowych tworzy się zazwyczaj z płyty wiórowej, drewna, tworzyw sztucznych lub stali. Plastik jest tanim materiałem, który nie przewodzi elektryczności.

Płyta wiórowa jest łatwa w utrzymaniu czystości. Drewno to najdroższy, ale najtrwalszy materiał. Drewniane stoły warsztatowe są odporne na zarysowania i skrajne temperatury. Stalowe blaty są natomiast najbardziej wytrzymałe.

Lekkie prace warsztatowe nie wymagają bardzo trwałych materiałów – wystarczy plastik lub płyta wiórowa. Jeżeli dany zakład lub domowy majsterkowicz wykonuje pracę przy użyciu elektryczności, musi postawić na blaty z tworzywa sztucznego. Intensywna eksploatacja wymaga drewnianych lub stalowych stołów montażowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas