Materiał Partnera Najważniejsze parametry podnośników samochodowych

Najważniejsze parametry podnośników samochodowych

W działalności przedsiębiorstw, jak też osób prywatnych, zachodzi czasem konieczność użycia podnośnika samochodowego. Niezależnie od tego, czy kupuje się takie urządzenie, czy wypożycza, warto znać jego podstawowe parametry. Tylko wtedy istnieje pewność, że dokona się wyboru sprzętu adekwatnego do potrzeb. Na jakie parametry podnośnika samochodowego zwrócić uwagę, aby osiągnąć maksymalne korzyści?

Najistotniejsze parametry podnośnika samochodowego

Parametry podnośnika bezpośrednio mówią o jego funkcjonalności i przeznaczeniu. Najważniejszym z nich jest udźwig. Przy wyborze warto dostosować go do masy podnoszonych samochodów lub innych ładunków. Mniejszy podnośnik będzie potrzebny do samodzielnego serwisowania auta osobowego. Natomiast w wyposażeniu większego warsztatu na pewno przyda się podnośnik z udźwigiem do 5 ton.

Innym parametrem, istotnym nie tylko w przypadku podnośników samochodowych, ale również innych typów wypożyczanych przez takie firmy, jak JACEK, jest ten dotyczący szybkości wznoszenia i opuszczania. Ta cecha bezpośrednio wpływa na wydajność urządzenia i osób przy nim pracujących. Natomiast maksymalna wysokość wznoszenia przekłada się na funkcjonalność.

W warsztacie samochodowym wymiana kół czy opon nie wymaga dużego wzniosu. Inaczej sprawy się mają, gdy zachodzi konieczność długich prac przy podwoziu. Wtedy wysokość wznoszenia powinna dochodzić nawet do dwóch metrów.

Rodzaje podnośników ze względu na przeznaczenie

Najmniejszym podnośnikiem jest urządzenie punktowe, które podnosi tylko jedno koło samochodu. Podnośniki jednokolumnowe unoszą najczęściej jeden bok auta. Pozwalają one na prowadzenie prac przy podwoziu samochodu. Ich używanie jest korzystne w przypadku małych warsztatów. Podobne zastosowanie mają podnośniki dwukolumnowe lub czterokolumnowe, które są alternatywą dla kanałów. W obrębie tych urządzeń rozróżnia się też podnośnik najazdowy, który jest rodzajem podnośnika nożycowego.

Podnośniki podprogowe również należą do typu nożycowego, ale są chowane w posadzce lub w podłożu. W zależności od parametru wznoszenia mogą być używane przy pracy z hamulcami lub kołami.

Napędy podnośników

Podnośniki koszowe samochodowe mogą być napędzane na różne sposoby. Ręczny jest najtańszym rozwiązaniem, przeznaczonym do prostych czynności. Nieco więcej wymaga się od podnośników z napędami: elektrycznym, pneumatycznym i hydraulicznym. Rodzaje napędów, wraz z innymi istotnymi parametrami, to te elementy, na jakie warto zwracać szczególną uwagę podczas zakupu lub wypożyczania podnośnika.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas