Artykuł sponsorowany Wymiana silnika w ciężarówce Volvo. Jak znaleźć i sprawdzić stan techniczny?

Wymiana silnika w ciężarówce Volvo. Jak znaleźć i sprawdzić stan techniczny?

Na skutek niewłaściwej eksploatacji auta, dochodzi do szybkiego zużywania się jego części, które z czasem wymagają naprawy czy wymiany. Silnik powinien być przede wszystkim czysty. Jeśli jego komora jest brudna i pokryta olejem, silnik jest nieszczelny i źle zakonserwowany. Należy sprawdzić czy nie wycieka z niego olej. Jak przebiega w praktyce wymiana silnika w ciężarówce marki Volvo?

Naprawiać silnik czy go wymienić?

Czasami wymiana silnika jest jedynym sensownym rozwiązaniem, nawet jeśli jego naprawa byłaby nieco tańsza. Tak naprawdę bowiem bardzo rzadko w silniku zużyciu czy awarii ulega jedynie jeden element. Najczęściej jedna usterka powoduje kolejne, poza tym wielokrotnie taniej zakupić można cały silnik niż poszczególne jego elementy. Sporym problemem jest też niekiedy znalezienie części zamiennych, które bywają niedopasowane, w przeciwieństwie do całych, firmowych silników Volvo. Sprzęt po remoncie może więc pracować bardzo głośne i zużywać się w zatrważającym tempie.

Po czym poznać, że silnik nadaje się do wymiany?

Silnik ciężarówki Volvo daje znać o swoim zużyciu na kilka różnych sposobów. Nie wolno żadnych sygnałów lekceważyć. Pierwszym powodem do niepokoju jest zawsze nadmierne spalanie oleju.  O uszkodzeniu czy awarii silnika może świadczyć ponadto gęsty dym, który wydobywa się z rury wydechowej. W przypadku popularnych diesli w chłodniejsze dni pojawia się też problem z zapłonem. Często powodem takiego stanu rzeczy jest zły stan sworzni czy tłoków. Wówczas słychać też z głębi silnika charakterystyczne stukanie. Popularnym powodem awarii silnika jest również zerwanie napędu rozrządu.

Samodzielne kupno i wymiana silnika

Okazuje się, że samodzielne kupno i wymiana silnika w ciężarówce Volvo wcale nie jest zadaniem prostym – w przeciwieństwie do powierzenia tego zadania specjalistom, np. z serwisu Volvo-używane.pl. Na początku trzeba sprawdzić, jakie oznaczenia posiada dana jednostka napędowa. W razie potrzeby można poprosić oczywiście o pomoc doświadczonego mechanika. Można zakupić nowy silnik lub poszukać modelu używanego, ale sprawnego. Niewiele osób pamięta też o tym, że wybrać można silnik kompletny, a więc ze wszystkimi elementami oraz silnik w wersji tzw. gołej. Ten drugi nie zawiera niczego, co można szybko wykręcić z jego wnętrza np. agregatów czy pomp wspomagania. Również i w tym przypadku dobrze jest się skonsultować ze specjalistą. Cena nowego silnika jest dość zróżnicowana i zależy od wielu elementów. Znaczenie ma jego wiek, stan zużycia i wyposażenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas