Artykuł sponsorowany Wycieraczki samochodowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wycieraczki samochodowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pełna widoczność w czasie jazdy to kwestia priorytetowa dla każdego kierowcy. Dobrze wyczyszczone szyby nie zakłócają obiektywnej oceny odległości i pozwalają zachować ostrość widzenia. Trudno wyobrazić sobie jazdę w deszczu czy śnieżycy bez sprawnych wycieraczek. Sprawdźmy, jak dobrać wycieraczki samochodowe, aby mieć pewność, że bez względu na panujące warunki atmosferyczne jazda będzie w pełni bezpieczna.

Objawy zużycia wycieraczek – kiedy kupić nowy model?

Zdiagnozowanie zużycia wycieraczek jest stosunkowo proste. Do najczęstszych objawów zużycia tych części eksploatacyjnych zaliczamy:

  • smugi: wycieraczki powinny precyzyjnie czyścić szyby i nie pozostawiać po sobie smug. Jeżeli po kilku próbach czyszczenia na szybie nadal widać smugi, to znak, że wycieraczki powoli się zużywają.
  • stałe pojawiania się kilku smug poza centralnym polem widzenia lub stałej smugi w części środkowej
  • występowanie tarcia lub piszczenia w czasie wykonywania pracy
  • odrywanie gumowej części roboczej od stelaża

Gdzie kupować wycieraczki samochodowe?

Wielu kierowców, szukając oszczędności, kupuje wycieraczki w hipermarketach i innych punktach oferujących tanie akcesoria samochodowe. To duży błąd. Pióra powinny być dobrane do marki i modelu samochodu – tanie zamienniki oryginalnych wycieraczek są z założenia produktami uniwersalnymi, których żywotność jest mocno wątpliwa.

Wszelkie części eksploatacyjne powinny być kupowane w sprawdzonych sklepach motoryzacyjnych, takich jak Carwit. Zabierając ze sobą zużyte pióro, pracownik sklepu pomoże znaleźć odpowiednik i doradzić, które wycieraczki będą kompatybilne z modelem auta. Absolutną podstawą przy zakupie wycieraczek jest weryfikacja mocowań. Większość producentów dodaje do zestawu adaptery o uniwersalnych rozmiarach, które pasują do większości zaczepów stosowanych w autach.

Jaki rodzaj wycieraczek wybrać?                                    

Sklepy motoryzacyjne oferują dwa podstawowe rodzaje wycieraczek – ze szkieletem i bezszkieletowe. W pierwszym wariancie metalowy stelaż, z gumą zbierającą wodę, dociska część roboczą do szyby. Wycieraczki bez szkieletu mają stelaż połączony z częścią roboczą. Dzięki elastycznej konstrukcji nie potrzebują metalowych elementów dociskających gumę do szyby.

Coraz więcej kierowców decyduje się na wycieraczki bez stelaża, które nie korodują i skuteczniej zbierają zanieczyszczenia z szyby.  Niestety, pióra bezstelażowe są nieco droższe od tradycyjnych modeli metalowych, ale biorąc pod uwagę ich trwałość, inwestycja jest zdecydowanie bardziej opłacalna.

Opracowanie:

Carwit Częsci samochodowe, oleje, akumulatory

Szczecin , Księcia Witolda 9

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas