Materiał Partnera Wulkanizacja i sezonowa wymiana opon

Wulkanizacja i sezonowa wymiana opon

Każdy samochód, który porusza się po drogach powinien mieć ogumienie w jak najlepszym stanie. Pilnowanie tego, to jeden z obowiązków kierowców i właścicieli aut. Po pierwsze konieczna jest  sezonowa wymiana opon. Zgodnie z zaleceniami specjalistów powinno się je wymieniać dwa razy do roku na letnie oraz n zimowe. Parametry techniczne tych dwóch rodzajów opon różnią się pomiędzy sobą, zapewniając nam lepszą przyczepność i kontrolę trakcji,  dzięki czemu zdecydowanie bezpieczniej będziemy mogli przemieszczać się po drogach. Oprócz tego przed każdą dłuższą drogą lub w  sytuacji, gdy dostrzegamy, że z naszymi oponami dzieje się coś niedobrego, naszym wyborem powinna być wulkanizacja. W wielu przypadkach okazuje się bowiem, że można je naprawić lub wzmocnić i jeszcze przez pewien czas nam posłużą.

Wymiana opon- jak wybrać warsztat?

Przede wszystkim istotne powinny być dla nas opinie wcześniejszych klientów. Oczywiście bardzo często decydujemy się na warsztaty, do których mamy niedaleko lub po drodze,  gównie ze względu  na własną wygodę, jednak czasem dla dobra własnego auta lepiej postawić na sprawdzonych specjalistów i odjechać w razie konieczności nieco dalej. Wymiana opon nie należy do zadań bardzo skomplikowanych, muszą one jednak zostać odpowiednio wyważone i koniecznie ustawiona zbieżność. Wszystkie działania mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa naszego, naszych pasażerów, jak również innych uczestników ruchu.

Warsztat wulkanizacyjny

Warto pamiętać, że w ciągu roku dwa razy pojawia się czas, kiedy masowo zaczynamy wymieniać opony. Wówczas warsztat  wulkanizacyjny może przeżywać prawdziwe oblężenie. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejszy telefon i umówienie się na konkretny termin, w ten sposób nie będziemy  musieli czekać, chyba że pojawi się niewielkie opóźnienie, oszczędzimy swój czas, a wulkanizator będzie mógł lepiej zorganizować swoją pracę wiedząc ilu klientów danego dnia się spodziewać.

Dobry warsztat wulkanizacyjny jest bardzo ważny. Jeśli codziennie pokonujemy duże odległości, to stan naszych opon powinien być dla nas szczególnie istotny. Dbając o nie możemy uniknąć w skrajnych sytuacjach dużego zagrożenia, a także uzyskać zdecydowanie krótszą drogę hamowania, co okazuje się kluczowe dla uniknięcia zderzenia.

Opracowanie:

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Prestige Auto Maciej Myśliński

Toruń , Żółkiewskiego 28 lok. 32

  • tel. 791 319 719

Podziel się