Artykuł sponsorowany Używana ciężarówka w nowej firmie?

Używana ciężarówka w nowej firmie?

Ograniczony budżet i ograniczona zdolność kredytowa to często główna przeszkoda, która powstrzymuje nas przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Mamy dobry plan, przejrzeliśmy i przeanalizowaliśmy rynek, jesteśmy pewni, że nasz pomysł nie może nie wypalić, a mimo to – coś nas ogranicza. Czy jeśli zdecydujemy się na założenie nowej firmy, opłaca nam się postawić na używaną ciężarówkę?

Dlaczego zakup używanej ciężarówki się opłaca?

Nowa ciężarówka to wydatek na bardzo wysokim poziomie, na który nie każdy początkujący przedsiębiorca może sobie pozwolić, tymczasem brak odpowiedniego pojazdu dostawczego wręcz uniemożliwia wystartowanie z biznesem. Jeśli szukamy pełnowymiarowej wersji dla potrzeb biznesowych, zdecydowanie korzystniej jest postawić na używaną ciężarówkę – model używany jest znacznie tańszy, a niczym nie musi odbiegać swoim standardem od samochodu nowego. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Centrum Samochodów Używanych w Kutnie, będącego częścią Nijhof-Wassink Groep, zakup używanej ciężarówki wiąże się również z niższymi kosztami ubezpieczenia. Jak wiemy z zalewających nas zewsząd reklam, ceny ubezpieczenia obowiązkowego OC i dodatkowego AC mogą być naprawdę zróżnicowane – i choć reklamy telewizyjne, radiowe i internetowe mówią nam przede wszystkim o samochodach osobowych, z samochodami ciężarowymi jest dokładnie tak samo. Trzeba przy tym dodać, że kilkuletni samochód ciężarowy wcale nie musi oznaczać dla nas wyższych kosztów eksploatacji.

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego samochodu ciężarowego?

Jeśli zdecydujemy się na zakup używanego samochodu ciężarowego, zdecydowanie warto skorzystać z oferty wyspecjalizowanego serwisu. Kupowanie używanej ciężarówki od niepewnego sprzedawcy zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem, dlatego lepiej wybrać się do autoryzowanego centrum sprzedaży samochodów używanych. Takie centra sprzedaży oferują nie tylko ciężarówki używane w sensie stricte, ale także ciężarówki poleasingowe. Przed zakupem musimy oczywiście sprawdzić stan techniczny ciężarówki, podobnie jak sprawdzamy stan techniczny używanych samochodów osobowych i wszelkich innych używanych pojazdów, maszyn, sprzętów. Zwracamy uwagę na stan nadwozia, mocowanie lamp oraz reflektorów, zachowanie auta podczas trasy (szczególnie przy przyspieszaniu, hamowaniu, skręcaniu, na nierównym terenie) i przysłuchujemy się pracy silnika. Sprawdzamy, czy nie są widoczne ślady rdzy na karoserii auta. Przed zakupem używanej ciężarówki, sprawdzamy też książkę serwisową oraz badań technicznych. Na koniec pamiętajmy: wybierzmy koniecznie ciężarówkę spełniającą normę emisji spalin euro 5 lub euro 6. Dzięki temu zyskamy gwarancję zgodności budowy i konstrukcji silnika z międzynarodowym prawem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas