Artykuł sponsorowany Uszkodzenia opon, z którymi znakomicie radzi sobie przedsiębiorstwo Jarbet!

Uszkodzenia opon, z którymi znakomicie radzi sobie przedsiębiorstwo Jarbet!

Nietrudno się domyślić, że opony w samochodach osobowych to jedyne elementy, które mają bezpośredni kontakt z drogą, więc to właśnie one są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia i przebicia. Każdy kierowca może zmagać się z takim problemem, lecz na szczęście większość takich usterek da się szybko usunąć w przedsiębiorstwie Jarbet. Dowiedz się, jakie są najczęstsze usterki techniczne ogumienia!

Jakie są najczęstsze uszkodzenia opon?

Zdecydowane najczęściej zdarzają się uszkodzenia mechaniczne. Te zaś powstają w wyniku kontaktu z nawierzchnią drogi oraz przedmiotami, które mogą się na niej znajdować. Wystarczy nieuważne najechanie na ostry element leżący na jezdni i już mamy problem. Zdaniem eksperta z przedsiębiorstwa Jarbet:

Klienci zgłaszają się do naszej firmy z różnego rodzaju problemami, choć zwykle są to po prostu przebicia i przecięcia ogumienia. Zazwyczaj taką oponę można naprawić, choć w przypadku uszkodzeń przekraczających 6 mm, usterek ścian bocznych lub barku opony często jedynym wyjściem jest wymiana elementu.

Możliwe przyczyny eksploatacyjnych uszkodzeń opon

Kierowcy niestety nie zdają sobie sprawy, że podczas jazdy popełniają wiele grzeszków, które mają negatywny wpływ na ogumienie. Szybkie przyspieszenie czy hamowanie? Komu z nas się ono nie zdarzyło? Należy jednak tego unikać. Jak zaznacza specjalista z opisywanej firmy Jarbet, warto także jeździć po odpowiednim rodzaju nawierzchni – największe ryzyko uszkodzenia opon istnieje, gdy często jeździmy po drogach kamienistych czy z nierównościami. Co niemniej istotne – podczas jazdy trzeba zachować ostrożność i unikać najeżdżania na dziury (których nie brakuje na polskich drogach) czy krawężniki.

Jakie są objawy uszkodzonej opony?

Do firmy Jarbet często zgłaszają się klienci, którzy podejrzewają uszkodzenie opony i wskazują, że występują niepokojące objawy takie jak zbaczanie z toru jazdy, nagłe wibracje, czy wzrost zużycia paliwa. W takiej sytuacji nie warto zwlekać i udać się do opisywanego przedsiębiorstwa, w którym fachowcy rozwiążą problem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas