Materiał Partnera Unieruchomiony samochód ciężarowy – co wtedy

Unieruchomiony samochód ciężarowy – co wtedy

Prowadząc firmę transportową musimy się liczyć z poważną awarią w trasie, czy to w Polsce, czy za granicą. Potrzebny nam jest na już pojazd zastępczy, by towar, który nie może czekać, został dowieziony zanim się zepsuje, lub jeśli umowa narzuca nam konkretny termin dostawy. Dlatego warto wiedzieć więcej o pomocy na wypadek unieruchomienia pojazdu ciężarowego.

Specjalistyczna pomoc

Awaria, czy wypadek samochodu ciężarowego to poważny problem z powodu rozmiarów pojazdu. Zwykła pomoc drogowa nie jest w stanie pomóc. W razie unieruchomienia TIR-a, trzeba wezwać specjalną jednostkę, taką jak firma Hol Trans, która dysponuje odpowiednim sprzętem i fachowcami, będącymi w stanie odholować kolosa, lub jeśli jest taka możliwość, naprawić pojazd na miejscu. Posiadają warsztat mechaniki pojazdowej, diagnostykę komputerową dla wszystkich typów pojazdów, wulkanizację, oraz parking strzeżony.

Pojazd zastępczy

Celem umożliwienia ciągłości transportu, potrzebny jest pojazd zastępczy. Ładunek musi być dostarczony w odpowiednim czasie i nie mam możliwości czekania, aż ciągnik zostanie naprawiony. Dlatego specjalistyczna pomoc drogowa ma możliwość podstawienia sprawnej ciężarówki, jeśli przewoźnik nie jest w stanie dostarczyć swojej. Jeśli nie jest to TIR z naczepą, konieczny bywa przeładunek towaru. Kompleksowa usługa zajmie się i holowaniem, i dostarczeniem ładunku.

Niezawodność pomocy drogowej

Tylko z pozoru, wydaje się to łatwe do spełnienia. Praktyka pokazuje, że najczęściej upada niezawodność, przy małej flocie holowników. Dlatego profesjonalne firmy pomocy drogowej starają się zwiększać swój tabor nie tylko pod względem rodzaju (holowniki, autolawety, czy mobilne warsztaty), ale także pod względem liczebnym (np. po 2-3 pojazdy każdego rodzaju). Wówczas łatwiej zrealizować większą liczbę zleceń w jednym okresie. Łatwiej też wysłać pojazd w drugi koniec kraju lub za granicę.

Bądź przewidujący

Przed wyjazdem w trasę warto zadbać o numer telefonu firmy specjalizującej się w pomocy drogowej dla pojazdów ciężarowych, która działa 24 godziny na dobę. Jeśli firma jest sprawdzona i niezawodna przewoźnik może spać spokojnie, jego zlecenie zostanie zrealizowane i nie poniesie on kosztów niedotrzymania umowy. Samochód ciężarowy zostanie naprawiony a ładunek dostarczony do punktu przeznaczenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas