Artykuł sponsorowany Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii samochodu podczas długiej planowanej trasy?

Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii samochodu podczas długiej planowanej trasy?

Samochody, tak jak wszystkie pojazdy mechaniczno-elektroniczne, często zawodzą w najmniej oczekiwanych momentach. Jednym z nich jest na przykład długo wyczekiwany urlop lub ważna podróż służbowa. Jeśli chcesz uniknąć niespodziewanej awarii auta, warto odpowiednio przygotować się do trasy. Co należy zrobić, nim wsiądziesz co samochodu i jakie rzeczy dobrze jest mieć pod ręką?

Kontrola stanu technicznego samochodu

Przed każdym wyjazdem najważniejsze jest skontrolowanie ogólnego stanu technicznego pojazdu i uzupełnienie lub wymianę wszystkich brakujących płynów eksploatacyjnych. Jeśli ruszasz w trasę ze świadomością wiszącej w powietrzu awarii samochodu, robisz to zawsze na własną odpowiedzialność. Chcąc uniknąć niepotrzebnych problemów, warto już kilka tygodni wcześniej naprawić wszystkie, nawet najmniejsze usterki. Podstawą bezpieczeństwa jest również sprawne działanie układu hamulcowego. Jeśli nie jesteś w stanie skontrolować go samodzielnie, udaj się do mechanika, który sprawdzi stan klocków hamulcowych oraz tarcz.

Pamiętaj, aby nigdy nie wyjeżdżać z miasta mając skrajną rezerwę paliwa. Zdarza się, że stacje benzynowe są oddalone od siebie o dziesiątki kilometrów, dlatego lepiej zatankować na najbliższej stacji, nawet jeśli uważasz, że paliwa wystarczy do kolejnej. Wiele osób było zmuszone wezwać pomoc drogową właśnie z tego powodu, iż zabrakło im benzyny.

Szybkie działanie w razie awarii

Awaria samochodu wcale nie musi oznaczać wielkie tragedii, o ile dobrze przygotujesz się na taką ewentualność. Żeby nie zepsuć sobie urlopu, niezwykle ważna jest szybka reakcja i wyeliminowanie problemu. Warto już zawczasu znaleźć firmę świadczącą całodobową pomoc drogową na terenie Polski lub (w przypadku dalszych wyjazdów) również za granicą. Przykładem może być pomorska firma BOSS-TRANS, która cieszy się bardzo pozytywną opinią i ma na swoim koncie wielu zadowolonych klientów. Kiedy auto odmawia posłuszeństwa, należy jak najszybciej wezwać pomoc, albo – w razie możliwości – zabrać się za samodzielne rozwiązanie problemu.

Co warto ze sobą zabrać?

Wybierając się w dalszą trasę, warto zawsze wozić ze sobą rzeczy, które mogą okazać się potrzebne w przypadku drobnych usterek. Do obowiązkowych elementów wyposażenia zalicza się trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnicę. Oprócz tego, w podróży dobrze jest mieć koło zapasowe wraz z lewarkiem i zestawem narzędzi umożliwiających jego wymianę. Przydać się może odblaskowa kamizelka, para rękawiczek ochronnych i odrobina gotówki. Przed każdą trasą przygotuj również karteczkę z przydatnymi numerami np. pomocy drogowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter