Artykuł sponsorowany Technologie wykonywania felg aluminiowych

Technologie wykonywania felg aluminiowych

Felga jest metalową obręczą na którą zakłada się oponę samochodową. Jej zadaniem we współczesnych samochodach jest wentylacja elementów układu hamulcowego. Nowoczesne technologie stosowane do produkcji felg pozwalają na poprawę jakości jazdy, ale też sprawiają, iż elementy te mają ciekawe walory wizualne. Jakie technologie stosuje się podczas wytwarzania felg aluminiowych?

Metoda niskociśnieniowa

Najbardziej popularną i najczęściej stosowaną technologią produkcji felg aluminiowych jest metoda niskociśnieniowa. Wykorzystują ją znani i renomowani producenci, tacy jak firma ATT z Częstochowy. To, co wyróżnia tę metodę, to wysoka jakość powstających felg przy wykorzystaniu niskich nakładów finansowych, jak również możliwość wykonania felg w różnych niebanalnych kształtach oraz rozmiarach, a to powoduje poszerzenie oferty tych produktów do sprzedaży.

Metoda kucia

Mimo swojej nazwy, metoda kucia wcale nie polega na tym, że felgi nią wykonywane są kute. Do produkcji tą techniką wykorzystuje się wysokiej jakości, mocne i trwałe aluminium stosowane do produkowania części do samolotów. Stop aluminium podgrzewany jest do wysokiej temperatury, po czym poddaje się go ogromnym naciskom, nawet do 30 tysięcy ton. Materiał jest formowany i ubijany tak długo, aż osiągnie oczekiwany kształt. Następnie dzięki cyfrowym maszynom wycinana jest trójwymiarowa felga, której po zahartowaniu nadaje się unikalny numer seryjny oraz wycina się w niej otwory instalacyjne oraz wentylacyjne. Produkty te są poddawane rozmaitym testom. Wysokiej jakości felgi są stosowane w samochodów rajdowych. Pomimo przebitej opony pozwalają na dojechanie do mety w bezpieczny sposób.

Metoda rolowania

Technologia produkcji felg aluminiowych metodą rolowania polega ta formowaniu materiału w na gorąco. Materiał ten w specjalnej maszynie wiruje na wysokich obrotach do momentu uzyskania pożądanego kształtu. Na ostateczną jakość produktu ma wpływ nacisk, prędkość rolek dociskających aluminium i wysoka temperatura w jakiej podgrzewany jest stop. Metoda rolowania pozwala na uzyskanie materiału o dużej gęstości, co ma bezpośredni wpływ na wytrzymałość felg. Poza obróbka cieplną, stosuje się tu także wykrawanie, mycie oraz malowanie. Precyzyjna kontrola jakości z wykorzystaniem np. promieni rentgenowskich daje możliwość wyłapania ewentualnych ukrytych wad.

Metoda grawitacyjna

To najprostszy oraz najtańszy sposób wykonania felg aluminiowych. Metoda grawitacyjna polega na wlaniu stopu aluminium do formy przy użyciu siły przyciągania ziemskiego. Felgi powstające  w ten sposób nie są najwyższej jakości, mogą posiadać niewidoczne gołym okiem wady wewnętrzne. Metoda ta nie wymaga korzystania ze specjalistycznych urządzeń, jednak wykorzystuje sporą ilość materiału.

Felgi aluminiowe produkowane przez ATT to w 100% polski produkt posiadający wszelkie niezbędne atesty. Poza produkcją, firma zajmuje się również ich sprzedażą. W swojej ofercie posiada felgi nowe i używane, akcesoria do felg, w tym śruby, pierścienie centrujące, dekle i nakrętki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas