Materiał Partnera Technika hydrodruku – tuning pojazdów lub ich marketingowe wykorzystanie

Technika hydrodruku – tuning pojazdów lub ich marketingowe wykorzystanie

Dzisiaj nowoczesną formą tuningowania samochodów, motocykli, czy też pojazdów ciężarowych, jest wykonywanie na ich karoserii różnego rodzaju grafik, napisów, a nawet całych obrazów i zdjęć. Wykorzystywana jest do tego nowoczesna technologia hydrodruku, która swoją bezinwazyjnością, jakością, głębokością barw i idealną harmonizacją z całą strukturą powierzchni, przewyższa wcześniej wykorzystywane działania oklejania aut specjalnymi foliami samoprzylepnymi.

Jak wykonywany jest hydrodruk?

Z hydrodrukiem spotkał się każdy z nas. Między innymi stosują go koncerny BMW i Mercedes do imitowania na desce rozdzielczej słojów naturalnego drewna. Jak łatwo można zauważyć efekt jest niesamowicie realistyczny, a jego jakość bardzo trwała – nieporównywalnie do odchodzących już z mody folii samoprzylepnych.

Sama technika hydrodruku, również oparta jest o folie, ale te specjalne, które rozpuszczają się w wodzie i poprzez użycie specjalnego aktywatora utrwalane są na powierzchni. Zastosowanie odpowiedniego wzoru i nałożenie na karoserię samochodu, pozwala zaś uzyskać trwałą i wysoką estetycznie powłokę, porównywalną jakościowo do tej lakierniczej. Tu warto podkreślić, że hydrodruk, jest odporny na: zarysowania, promieniowanie UV, mróz, deszcz i inne warunki pogodowe, środki chemiczne, a także na wysokie temperatury.

Hydrodruk w motoryzacji

Hydrodruk jest wykorzystywany między innymi w motoryzacji do „tuningowania” aut i motorów, a także pojazdów ciężarowych, a także do wykonywania na ich powierzchni reklam. W pierwszej wersji mowa przede wszystkim o trwałych nadrukach nadających np. motocyklowi bardziej drapieżnego, sportowego charakteru. Może to być osiągnięte poprzez przyozdobienie powierzchni motoru w grafiki przedstawiające np. płomienie. Zastosowanie reklamowe – głównie ciężarówki i samochody – ma zaś charakter podobny do tego z użyciem folii samoprzylepnych. Wykorzystuje się loga firm, a także liczne napisy, promujące produkty, usługi, czy ogólne misje oraz cele przedsiębiorstwa. Aby wykonać taki hydrodruk, trzeba jednak współpracować z dobrą pracownią, która ma nie tylko doświadczenie w tejże nowoczesnej technologii, ale także w dziedzinie marketingu oraz reklamy. Tylko odpowiednio dobrane kolory, czy miejsce ekspozycji może zapewnić klientowi sukces wizerunkowy!

Polecana pracownia hydrodruku

Jedną z polecanych pracowni hydrodruku, jest firma HYDRO-IG, która działa w miejscowości Ozorków, w województwie łódzkim. Jej zespół oferuje zaś takie usługi, jak właśnie tworzenie elementów druku wodnego na pojazdach, hydrodruku na samochodach sportowych, czy wykonywanie drobnych zmian wizualnych aut. Oprócz tego warto zapytać się o inne działania dziedziny tuningu motoryzacyjnego i auto detailingu! 

Opracowanie:

"HYDRO-IG" Hydrografika Bartosz Juszczak

Ozorków , Świerkowa 5

Podziel się